המלון לא ייפתח - 150 עובדים יפוטרו

למרות תמיכה גורפת בפתיחת בית המלון רמדה בחדרה מצד משרד התיירות והתאחדות המלונות בישראל, החליטה היום שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה ברכה בר זיו שלא לקבל את העתירה המינהלית שהגישו יזמי בית המלון נגד ההחלטה לעכב פתיחתו.

היזמים עתרו נגד ההחלטה לבטל את היתר הפתיחה למלון בגלל מספר ליקויים טכניים שנמצאו בו. לטענת היזמים, לא מדובר בליקויים מהותיים. בית המשפט החליט להעביר את הדיון לוועדה המקומית בחדרה ולהגיע להכרעה מחודשת בעוד שלושה שבועות – מהלך שיוביל לפיטורם של כ-150 עובדים.

"גם לישראלים נמאס לשלם מחיר גבוה - והם שוברים שיאים בנתב"ג"

המחלקה הכלכלית של התאחדות המלונות בישראל פירסמה היום את נתוני לינות התיירים לחודש אוגוסט, לפיהם כ-610 אלף תיירים התארחו בבתי המלון בישראל - ירידה של 15% ירידה לעומת אוגוסט בשנה שעברה.

בחודש אוגוסט חלה ירידה של 4% בלינת ישראלים בבתי מלון בארץ, לעומת אוגוסט שעבר. גם לפי נתוני רשות שדות התעופה, בטיסות הפנים נרשמה ירידה של 10% בחודש אוגוסט, בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה.

בנתב"ג נערכים: 1.7 מיליון ישראלים צפויים לטוס במהלך החגים

ברשות שדות התעופה נערכים לקליטתם של של כ-1.7 מיליון ישראלים בנתב"ג, גידול של כ-8 אחוזים בתנועת הנוסעים. הכמות הגדולה ביותר צפויה לעבור ביום חמישי הקרוב, אז יגיעו לנמל התעופה כ-90 אלף נוסעים.

בשל כמות הנוסעים החריגה, ביקשו ברשות מהנוסעים בימים שלפני ראש השנה להקדים הגעתם לנמל התעופה, כארבע שעות לפני הטיסה. בין מאות אלפי הישראלים צפויים לטוס גם כ-30 אלף חסידי ברסלב לאומן שבאוקראינה, כבכול שנה.

קיץ פושר: לאן נעלמו הישראלים?

מספר הלינות (תפוסה של חדר בבית מלון ללילה) במלונות בישראל הגיע ביולי לכ–2.2 מיליון, מתוכן - 662 אלף לינות היו של תיירים ו–1.6 מיליון היו של ישראלים, שהיוו כ–60% מהתפוסה בבתי המלון - כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס) והתאחדות המלונות שפורסמו אתמול. שיעורי התפוסה הגבוהים ביותר נרשמו באילת (84%, בדומה לתקופה המקבילה אשתקד), תל אביב (75%) וים המלח (74%).

לפי נתוני המחלקה הכלכלית של התאחדות המלונות, לא חל שינוי בלינות של ישראלים ביולי לעומת יולי אשתקד.

נוסעים לחו"ל? הכירו את המזוודה שתלך אחריכם

השבוע הושקה מזוודה חדשה שבעיני רבים, היא המזוודה "ההייטקית ביותר" שיוצרה אי פעם. מזוודת ה"קווארובוט" (Cowarobot R1) עוקבת אחר בעליה, כך שאין צורך לגרור ולסחוב מזוודות כבדות ברחבי שדות תעופה. המזוודה הרובוטית מופעלת ברגע שבעליה משחרר את אחיזתו בידית. בעת ההפעלה, גלגלי המזוודה נשלפים מתחתיתה והיא נוסעת בעקבות בעליה, ממש כמו כלבלב הרץ אחר בעליו.

המזוודה מבוססת על טכנולוגיה הדומה לזו של שואב האבק הרובוטי "רומבה" ופועלת על בסיס איכון GPS העוקב אחר כל תנועה של בעלי המזוודה.

  «     1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   ·   849       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות