עוד לא הזמנתם חופשה בחו"ל לקיץ? אתם לא חייבים לשלם יותר

1. חיזרו אחרי 
ה-1 בספטמבר

כרטיסי הטיסה המבוקשים ביותר הם אלה של סוף אוגוסט, ולכן גם היקרים ביותר, כך שאם תגלו קצת גמישות במועד החזרה תוכלו להשיג מחיר נמוך יותר. אם לא באמת חשוב לכם או לילדים להיות נוכחים ביום הראשון ללימודים בגן או בבית הספר, ותרו על החזרה לישראל בסוף אוגוסט. אם כרטיס הטיסה בחזרה לארץ יוזמן ל-1 בספטמבר או אחריו, תוכלו לחסוך אלפי שקלים על החופשה המשפחתית.

ירידה של 10% בנסיעות לטורקיה באפריל

העלייה מתחילת השנה בתיירות היוצאת לטורקיה נהפכה לירידה. ההחמרה באזהרת המסע לטורקיה שפורסמה במארס, יחד עם הפיגוע שאירע באותו חודש באיסטנבול, שבו נרצחו שלושה ישראלים, הובילו לירידה של 10% במספר הישראלים שנסעו לטורקיה באפריל השנה לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

באפריל נסעו כ-20 אלף ישראלים לטורקיה לעומת כ-22 אלף באפריל 2015 ו–30 אלף באפריל 2014. אמנם מדובר בירידה של 2,000 יציאות בלבד משנה לשנה, אך צריך להביא בחשבון שלנוכח נתוני התיירות היוצאת של החודשים האחרונים לטורקיה, נתוני אפריל השנה היו אמורים להציג גידול משמעותי.

2016 לא ממריאה: למרות תקציב שיווק מוגדל, נמשכת הירידה בתיירות הנכנסת

בצל פרסום נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס), שמציגים גם בינואר המשך ירידה בתיירות הנכנסת לישראל, נפתח אתמול (ג') בגני התערוכה בתל אביב יריד התיירות הבינלאומי IMTM.

לפי הנתונים, בינואר השנה נרשמו 164.8 אלף כניסות תיירים לעומת 167.5 אלף כניסות בינואר 2015 - ירידה של 1.6%. אך מכיוון שהשוואה זו מתייחסת לתקופה שהחלה חצי שנה לאחר מבצע צוק איתן בקיץ 2014, היא אינה מציגה את התמונה האמיתית.

האו"ם: 2015 - שנת שיא בתיירות העולמית

שנת 2015 היתה שנת שיא בתיירות העולמית, עם 1.18 מיליארד תיירים שטיילו ברחבי העולם, גידול של 4.4% בהשוואה לשנת 2014. כך עולה מנתונים שמפרסם ארגון התיירות הבינלאומי UNTWO המסונף לארגון האומות המאוחדות עם פתיחת יריד התיירות "פיטור" בספרד.

על פי הארגון, מדובר בגידול של כ-50 מיליון תיירים במהלך השנה האחרונה ומדובר בתיירים ששהו לפחות לילה אחד במדינה בה ביקרו. על פי הארגון זו השנה השישית ברציפות בה ענף התיירות מצביע על גידול מעל הממוצע (שנע לפני כן סביב ארבעה אחוזים בשנה).

ועדת החוקה אישרה: בתי מלון שיפרסמו דירוג כוכבים שגוי ייקנסו ב-9,000 שקל

בית מלון שיפרסם כי הוא דורג בכוכבים אף שאינו דורג או בית מלון שלא יפרסם את התעריפים כקבוע בתקנות, צפוי לקנס של עד 9,000 שקל, כך אישרה היום ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת. התקנות יכנסו לתוקף חודש לאחר פרסומן ברשומות.

החברה שנבחרה לבצע את דירוג המלונות, חברת אנמאזור האוסטרית, החלה את עבודה כבר לפני כשנה אך מכיוון שהדירוג וולונטרי, מתוך יותר מ-350 בתי מלון שפועלים ברחבי הארץ, רק 26 בתי מלון, וביניהם בתי המלון של רשת ישרוטל, ביקשו להיכלל בדרוג.

  «     1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   ·   849       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות