יורדים לסיני? תשלמו יותר

נראה שאי אפשר להתחמק מההוצאות הכבדות שמזמנים החגים. מי שניסה להימנע מקניית מתנות ובישול ארוחת החג ותכנן לנסוע לסיני יופתע בוודאי לגלות שהביטוח שיידרש לרכוש במסוף טאבה התייקר באלפי אחוזים.

ראש ממשלת מצרים העניק "מתנת חג" לישראלים שהחליטו לנפוש בחגים בסיני, והורה לייקר את תעריפי ביטוח החובה לרכב שהמצרים גובים במעבר הגבול בטאבה בלא פחות מ-1,000 אחוז. מעכשיו נדרש כל ישראלי היוצא עם רכבו לסיני לשלם 500 לירות מצריות (כ-400 שקל) לביטוח חובה חד-פעמי, במקום 46 לירות מצריות (כ-40 שקל) ששולמו עד עתה.

פריז באופניים

זהו, הגעתי. ביני לבין כל הנפלאות שפריז צופנת בחובה עומדת כעת רק פקידת הקבלה. הנחיתה בבירת צרפת בצהרי היום הותירה לי מספר מצומצם של שעות ליהנות ממנה, שכן כבר למחרת, מוקדם בבוקר אני צריך להיות על הרכבת בדרכי ליעד הבא.

כדי לחסוך בזמן, הזמנתי מראש אכסניה דרך האינטרנט. המכשול הראשון בו נתקלתי בדרכי לאושר היה פקידת הקבלה שלמרות כל הרמיזות, הרעידות והלחץ ששידרתי, העדיפה משום מה שיחה מרתקת עם חבר טלפוני אלמוני על פני לתת לי את המפתחות לחדר.

התיירות בצפון - כרגיל

המתיחות לכאורה עם סוריה לא משפיעה על המלונות, חדרי האירוח ואתרי התיירות בצפון הארץ, שצופים מספר שיא של מבקרים בראש השנה.

באתר הקייקים של כפר בלום מורגלים בהסתערות המונית של נופשים בעונה זו ומצפים ל-3,000-5,000 מטיילים מדי יום.

ים של תענוגות

קהל הישראלי כובש את הקרוזים ברחבי הגלובוס. 25 אלף ישראלים צפויים להפליג במהלך השנה ליעדים אקזוטיים בקאריבים ובאירופה, מדובר בגידול של כ-30 אחוז בהשוואה לשנה הקודמת. 13 מיליון בני אדם ברחבי העולם עומדים ליטול חלק בהיצע המגוון של הקרוזים, ליהנות מרמת אירוח גבוהה במיוחד במרבית החברות, ולשלם סכומים השווים לכל נפש בחדרים הסטנדרטיים.

חתך הישראלים שמפליגים הוא רחב וכולל אנשים מכל רובדי החברה. החל בעשירון העליון שמזמין סוויטות מפוארות, דרך המעמד הבינוני שמזמין חדרים עם מרפסת או חלון, וכלה במשפחות שיכולות להגשים חלום במחירי השיט האטרקטיביים.

רצים בבירה

הערים הגדולות בארצות הברית מספקות פיתרון יצירתי לתיירים שרוצים לראות את כל האטרקציות בזמן קצר, ובהזדמנות גם לעבוד על הכושר הגופני. ניו יורק, שיקגו וושינגטון מציעות מסלולי ריצה ברחבי העיר, אותם מובילים מדריכי תיירים אשר מצביעים על מוקדי התיירות תוך כדי ריצה ואף מספקים סיפורים ופרטים היסטוריים.

סיורי הג'וגיניג שמציעה העיר ניו יורק כוללים מסלול ריצה של 20 קילומטר המתחיל בגשר ברוקלין, ממשיך אל מתחם וויליאמסבורג הטרנדי, דרך גשר וויליאמסבורג ועד למערב העיר.

  «     1   ·   835   836   837   838   839   840   841   842   843   844   845   ·   849       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות