שיעור בניווט

ההתמצאות ברחבי מדינה זרה יכולה להתגלות כסיוט מורט עצבים גם עבור מי ששרד את מסעות הניווטים של גולני. השפה היא אחרת, השילוט שונה, ובדיוק ברגע בו אנו מביטים הצידה אל הנוף אנחנו מפספסים את הפניה. כאשר אתם מתכננים טיול בחו"ל, במיוחד כזה המצריך תמרון עצמי ברכב שכור, כדאי מאוד להתכונן מראש, ולא לסמוך על חוש ההתמצאות המולד שלכם.

אז איך מתכוננים? קוראים חומר על המקום, בוחרים סביבת טיול מתאימה לזמן המוקצה (לא מאות קילומטרים ביום...) וקונים מפות מפורטות ועדכניות של אזורי הטיול. חשוב ללמוד מהמפות

תמונת מצב: ישראל בשלושה ממדים

מארז תקליטורים המכיל כ-500 צילומים ייחודיים של ארץ ישראל בשלושה ממדים מופץ בימים אלה לחנויות, תחת השם "מבט תלת מימדי על ישראל". במארז שלושה תקליטורים, ובכל אחד מהם צילומים המתמקדים בנושא אחד: "ישראל מסע בזמן", "ישראל טבע ונוף" ו"ישראל קודש וחול".

"לילות לבנים" בערים המרכזיות באירופה

עונת הפסטיבלים מתחילה בקרוב בארצות אירופה. השנה יותר ארצות ישתתפו בפסטיבלים המכונים לילות לבנים או ה-Notte Bianca. תיאטראות, קונצרטים, מסיבות, מופעי רחוב ועוד יהיו פתוחים לקהל הרחב. תיירים ומקומיים כאחד יגדשו את הערים המרכזיות בצרפת, איטליה, ספרד, לטביה, רומניה, גרמניה ובלגיה. אם לא די בכך, זה המקום להזכיר שהכול בחינם ולאורך כל הלילה.

לרובנו, המונח "לילה לבן" מזכיר פעילות לא מהנה במיוחד שנעשתה במסגרת הצבא, אולם כאשר תפנו לאירופאים, הם ישאלו אתכם "מתי והיכן". פסטיבלי Notte Bianca, או בשמם הצברי "הלילות הלבנים" הינם פאר היצירה בכל הנוגע להפקות ענק ולמופעים בעולם.

היפנים באים

אם בחודש הבא תיתקלו ברחוב, בבתי הקפה או באתרי התיירות בחבורות מטיילים יפנים, אל תופתעו. חברות התיירות הגדולות ביפן החלו לשווק חבילות נופש לישראל. במברק ששלחה השבוע השגרירות למשרד החוץ בירושלים, נאמר כי לאחרונה החלה חברת Shin Nihon Travel לשווק לא פחות משמונה סוגי חבילות תיור שונות, דווקא לישראל. על פי הפרסומים בעיתונות היפנית, החבילות כוללות בין היתר את ירושלים, את בית לחם ואתרים חשובים נוספים לנצרות.

על פי ההערכות במשרדי החוץ והתיירות, אלפי תיירים ינצלו את הדילים, שיהיו תקפים בין החודשים אוקטובר 2007 למארס 2008.

מי מכיר, מי יודע? חיפוש אחר אתרים יהודיים היסטוריים בפולין

אם יש נפש יהודי הומייה במקום שהוא כמעט נקי מיהודים- זאת פולין. פולין הרשמית, וגם במידה רבה הבלתי רשמית, עסוקה בחשיפת העבר היהודי שלה, עבר של אלף שנים. והרוח נושבת,חמימה, מגדיניה שעל חוף הים הבלטי בצפון ועד לזקופאנה- zakopane בהרי הטאטרה בדרום. בשביל פולין ,הטעם והניחוח שמתבלים אותה הוא לא של היום אלא של האתמול. של ישראל סבא. העבר שבו הקהילה היהודית הגדולה ביותר באירופה,ופעם בעולם כולו, שכנה בקרבה, מקרינה על הסביבה,מרטיטה,תוקעת בשופרייה, ובאותו זמן דחויה ובזויה, מקור של קנאה וטינה, על ידי רוב תושביה. זה חסר לפולנים כיום. גם הם רוצים ייחודיות באיחוד האירופי.

  «     1   ·   836   837   838   839   840   841   842   843   844   845   846   ·   849       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות