הבהאיים ומוסדותיהם בישראל

הדת הבהאית, נוסדה בשנת 1844 באיראן ע"י המנהיג מירזה חוסיין עלי (הבהא-אללה). בשנת 1868 הוגלה הבהא -אללה לעכו, ומת שם כאסיר בביתו בשנת 1892. הבהא-אללה נקבר בתחום הבית בעכו שבו בילה את שנותיו האחרונות, ומאז משמשת ארץ ישראל כמרכז לדת הבהאית וכמקום הקדוש לבהאים בעולם. הדת הבהאית מתיחסת אל עצמה כדת אוניברסלית-מונותאיסטית, כלומר קיים רק אל אחד וגזע אנושי אחד.

בשנת 1850 הוצא להורג בתבריז שבאיראן מבשר הדת הבהאית הבאב הקדוש סייד עלי מוחמד. עצמותיו של הבאב הובאו לחיפה בשנת 1909 ע"י עבדול בהא' בנו של מיסד הדת, הבהא-אללה (מירזה חוסיין עלי) שקבור בעכו.

ישראל זקוקה לפרסומת אמיתית

ישראל מנסה מזה לפרסם את ארצנו ולמשוך תיירים מרחבי העולם, אך האופן בו מבוצעים מסעות הפרסום אינם אפקטיביים, מפני שהם נוגעים לרוב לנושאים נקודתיים, כמו תיירות באילת ותל אביב, ואינם חלק מקמפיין רחב ומשמעותי. ישראל נמצאת בעמדת פתיחה נמוכה כשהיא באה ליחצן את עמה בחו"ל. יש כאלו שחושבים שאנחנו חיים במדבר שומם, כמו בתיאורים התנ"כיים. אחרים חושבים שאנחנו מדינה גזענית שמתאכזרת לאוכלסיות המיעוטים שבה. יש כאלו שבשבילם אנחנו הנקודה הקטנה ביותר על המפה, שכל מה שיש לישראל זה נציגות שנתית באירוויזיון לצד מדינות לא ידועות אחרות.

תיירות חד יומית

במסגרת שיתוף פעולה בין משרדי הפנים וה תיירות וסוכני הנסיעות, נכנסו לישראל החל מחודש פברואר 2007, 24,355 תיירים לביקורים יומיים.

מבדיקה ראשונית שערך משרד הפנים בטרם תחילת הפרויקט, התברר כי קיים פוטנציאל גבוה לביקורים של אזרחים זרים הנופשים באזור טאבה, נואיבה והסביבה ואינם נכנסים לישראל.

שבעת המופלאים

בתאריך הייחודי 07.07.07 יום שבת, נערכו ברחבי העולם מאות חתונות, התקיים אירוע למען כדור הארץ - "live Earth" שהועבר בשידור חי בעשרות מדינות, ולראשונה נבחרו שבעת פלאי תבל החדשים בליסבון שבפורטוגל באמצעות האינטרנט.

את הטקס המרשים נבחרו להנחות הילארי סוואנק ובן קינגסלי, ואילו ג'ניפר לופז הקפיצה את הקהל במופע לטיני מרהיב. הפלא היחיד שנותר עומד על תילו - הפירמידות בגיזה שבמצרים, זכה להערכה בלתי מעורערת ונכנס לרשימה ללא השתתפות בהצבעה כפי שהבטיחו מארגני הסקר.

על הסכנות בספורט האתגרי בכלל וברפטינג בפרט

הספורט האתגרי, אקסטרים ספורט בשמו הלועזי, תופס תאוצה רבה בשנים האחרונות. לא רק שקהל היעד שלו התרחב – מגברים הרפתקניים בשנות העשרים הפזיזות של חייהם למשפחות וועדי עובדים – גם התווספו לו ענפים חדשים, ברמה כזו או אחרת של ביזאריות.

החל מרכיבה על רולרבליידס וכלה בטיפוס על הרים עבור בקפיצת באנג'י, סנפלינג, רפטינג וגיהוץ אתגרי (!), כל אלה ועוד נחשבים לענפי ספורט אתגרי. חלקם מאתגרים את כוח הסבל האנושי בעוד אחרים מסתפקים בלאתגר את יכולת המשיכה של כרטיס האשראי (מישהו אמר גיהוץ אתגרי?).

  «     1   ·   839   840   841   842   843   844   845   846   847   848   849     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות