‭:2007‬ גידול של ‭5.5%‬ במספר התיירים בעולם

שנת 2007 תירשם כשנה הטובה ביותר בתיירות העולמית, בה נרשמה תנועה של כ-880 מיליון תיירים ברחבי העולם. כך עולה מנתונים בלתי רשמיים של ארגון התיירות העולמי ‭.WTO‬ שנת 2007 משלימה, למעשה, 4 שנים של גידול מתמשך בתנועת התיירים ברחבי העולם, שהגיעו השנה לגידול של ‭5.5%‬ בהשוואה לשנה שעברה.

המספר הגדול ביותר של תנועות תיירים נרשם באירופה, אליה הגיעו כ-480 מיליון תיירים, גידול של כ-‭4%‬ בתנועת תיירים בהשוואה לשנת ‭.2006‬ בצפון אמריקה נרשמו כ-95 מיליון תנועות של תיירים, גידול של ‭.4.6%‬ באסיה והפסיפיק נרשמו כ-184 מיליון תיירים, המהווים את הגידול הגבוה ביותר, של מעל ‭.

המקומות הנפלאים ביותר בעולם

המגזין הבריטי רוג רידס בחר, בסיוע קהל הגולשים באתר האינטרנט שלו, דירג את 25 המקומות הנפלאים ביותר בעולם, בעיקר מן ההיבט התיירותי. למקום הראשון הגיע משטח המלח באויוני שבדרום בוליביה, שריד לאגם מלוח שנעלם. האתר היחיד שמופיע גם ברשימת שבעה פלאי תבל הוא הפירמידה של גיזה שכנראה לא זו בלבד שהיא מסקרנת מדענים אלא גם נחשבת לאחד מאתרי התיירות המפורסמים והנפקדים ביותר.

2007: סיכום שנה בתיירות העולמית

לרגל סוף השנה האזרחית מונה מגזין "פורבס" את הדברים הכי משמעותיים שקרו בעולם התיירות ב-2007. משבעת פלאי תבל החדשים ועד הימורים במקאו, מאיירבוס A380 ועד מפות גוגל - כל מה שמשפיע על הטיול הבא שלנו.

ב-7.7.2007 הוכרזו בליסבון בירת פורטוגל שבעת פלאי העולם החדשים, כפי שנבחרו על ידי כ-100 מיליון מצביעים מכל רחבי העולם. ואלה האתרים החדשים: החומה הסינית, העיר הנבאטית פטרה שבירדן, מאצ'ו פיצ'ו בפרו, פסל ישו בריו דה ז'נרו, פירמידת צ'יצ'ן איצ'ה במקסיקו, הקולוסיאום ברומא ומקדש הטאג' מהאל בעיר אגרה שבהודו. הפירמידות הן הפלא היחיד שנשאר מהרשימה המקורית.

לופטהנזה וסוויס יבטלו עמלות סוכני הנסיעות

חברות התעופה לופטהנזה וסוויס, הודיעו במכתב לסוכני הנסיעות כי החל מה-1 בספטמבר 2008 יבטלו את תשלום עמלת הבסיס לסוכנים בשיעור של 7% בגין מכירת כרטיסי טיסה. מדיניות ביטול העמלה לסוכני הנסיעות מיושמת בארה"ב, קנדה ובמדינות אירופה ודרום אפריקה. ההערכה היא שביטול העמלה לא יוזיל את מחירי הכרטיסים מאחר ודמי הטיפול ייגבו ישירות מהלקוח, ובהתאחדות סוכני הנסיעות מזהירים אפילו מפני עליית מחירים.

מדריך: יוצאים לסקי, נכנסים לכושר

פציעה חמורה בברכיים עלולה להתרחש כשאין מתאם נכון בין רמת הגולש לציוד שלו - בעיקר משום שמחברי-הסקי (הביינדיגס), שמחברים את המיגלשיים לנעלי הסקי, אחראים לא רק על החיבור אלא בעיקר על הפריקה. הם צריכים לשחרר את מיגלשי הסקי מהנעליים מיד כשמופעל על הרגל לחץ יוצא דופן. אם למשל מאבד הגולש שליטה והמיגלש "בורח" הצידה, הלחץ על הביינדיג אמור לפרוק את המיגלש מהנעל. אבל אם הביינדיגס מכוון להידוק חזק מדי (מה שמתאים לגולשים ברמה גבוהה) הוא לא יפרוק והרגל תמשיך להחליק עם המיגלש הצידה, בניגוד לכיוון תנועת הגוף. התוצאה: קריעה חלקית או אפילו מלאה של רצועות הברך.

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   ·   63       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות