דרכונים ישראליים בשירות המאפיה

כנראה שתאוות בצע מגשרת על פערים פוליטיים, ומוחות קרימינליים מתעלים מעל מחלוקות בינלאומיות. מטיילים ישראלים החלו לשתף פעולה עם המאפיה האיראנית, הפועלת בעיקר ביפן, בתאילנד, בפיליפינים ובאוסטרליה-ובמערכת הביטחון מודאגים מאוד.

לאגף המודיעין של המשטרה מגיעות ידיעות רבות על קשרים מפוקפקים בין ישראלים לאיראנים, ולאחרונה התברר כי הישראלים הפכו לספקים הגדול לים ביותר של תעודות מזויפות. "דרכון ישראלי נמכר במחיר של 900 דולר", אמר קונסול ישראלי באחת ממדינות מזרח אסיה.

"להכריז על היכל העצמאות בת"א כאתר לאומי"

המועצה לשימור אתרים מבקשת משר הפנים והשר להגנת הסביבה להכריז על בית דיזנגוף ההיסטורי שבו הוכרזה המדינה כעל אתר לאומי.

היכל העצמאות שוכן באחד הבתים הראשונים שנבנו בתל אביב, על החלקה שבה נערכה הגרלת המגרשים לאחוזת בית באפריל 1909. חלקה זו עלתה בגורלו של ראש העיר הראשון, מאיר דיזנגוף. בשנת 1930 נפטרה אישתו, צינה, ולזכרה ייסד מאיר דיזנגוף מוזיאון לאמנות בביתו. ב-ה' באייר תש"ח, 14.5.1948, הכריז במקום דוד בן גוריון על הקמת מדינת ישראל. כיום משמשת הקומה הראשונה כמוזיאון להנצחת הכרזת המדינה, ואולם ההכרזה שוחזר כפי שהיה במאי 48'. בקומה השנייה שוכן "בית התנ"ך".

עסקים מפוקפקים

לא משנה כמה עלה כרטיס הטיסה שלכם, הסיכוי של המזוודות שלכם להגיע ביחד אתכם ליעד זהה תמיד. את התובנה החשובה הזו למד על בשרו גד מקרית טבעון, שרכש מחברת התעופה "אייר קנדה" כרטיס טיסה במחלקת עסקים, במחיר 3,000 דולר - מתל אביב לסנטיאגו בירת צ'ילה, דרך טורונטו, אבל שלוש המזוודות שלקח עמו לא הגיעו ליעד. לדבריו, החברה הבטיחה לפצות אותו לפי קבלות וכעת מתנערת מהסיכום. מאייר קנדה נמסר כי הלקוח קיבל פיצוי מיידי.

גד הוא איש עסקים שמייעץ בנושאי פרוייקטים חקלאיים לחברות מסחריות במדינות דרום אמריקה. לקראת הנסיעה הנוכחית לצ'ילה התארגן במשך מספר חודשים.

חיפה מתעוררת מהתרדמת

חיפה עיר יפה. אין כמעט חולקים על קביעה זו. אחד ממחולליה הוא החיבור בין חופי הים התכולים להרי הכרמל המוריקים 12 חודשים בשנה. השאלה מדוע היופי הזה לא מיתרגם לידי כמות נכבדה של מבקרים בעיר מטרידה מאוד.

איכשהו, קשה להעיר את חיפה, שבעבר נקשר שמה לפועלים, ועד היום היא אינה מצליחה להיפרד מהנמנום שדבק ברחובותיה. נכון, יש בה שכונות היסטוריות ויפהפיות, מסעדות שוות, פאבים נחשבים, מוזיאונים, פסטיבלים ובתי מלון על הנוף. אבל בינתיים הם נשארים ברקע ולא עוברים לחזית של עיר הכרמל.

"ביטולים? הישראלים מעדיפים אָה-גָה-דוּ בבריכה"

עשרות אלפי הישראלים שירדו לאילת בערב חג הסוכות עוד הספיקו ליהנות למשך כמה ימים ממימיו הצלולים יחסית של מפרץ אילת, מהשונית שהולכת ונעלמת, ומחופשה רגועה פחות או יותר. אולם מחזור הנופשים שאמור להגיע לעיר בימי חול המועד ולקראת החג שני, הולך לשלם את המחיר על התקלה בביוב העירוני, שזיהמה את מי מפרץ אילת.

המלונאים באילת לא צופים ביטולים משמעותיים בעקבות זיהום מי הים באילת, ולטענתם, יש מספיק אטרקציות אחרות בעיר. חנה, שאמורה לנסוע לאילת במחזור השני של חול המועד, דווקא מאוכזבת מאוד מהמצב: "אני את הילדים שלי, לביוב, לא מכניסה".

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   ·   21       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות