חוויות מקצה העולם

"לפעמים אני חושב לי אולי כדאי לחיות באי ירוק באוקיינוס רחוק", שר סולן להקת אתניקס בשיר המוכר "לחיות בניו זילנד", וכולנו הבנו שהוא מדבר על בריחה. ובכן, גם במדינת האיים המופלאה ניו זילנד צריך לדעת לאן לברוח, כי לעתים המסלול התיירותי השחוק לא מאפשר למצוא את אותם מקומות חבויים, השומרים על האותנטיות האמיתית שלהם. למזלי נקרה בדרכי מקום כזה, חבוי היטב במדינת האיים, מקפל לתוכו טבע, תרבות, אנושיות ואווירה. גולדן ביי (Golden Bay) כשמו הוא, מכרה זהב למטייל הסקרן.

חופשה שכזאת

זוג שרכש חופשה בטורקיה באמצעות אשת טורס, נשלח למלון שנמצא בשלבי בנייה: השטחים הציבוריים לא היו ממוזגים, המסדרונות היו חשוכים והחדרים לא היו מוכנים לאכלוס, מסדרונות הקומות השנייה והשלישית היו חשוכים לחלוטין, וכבלי חשמל השתלשלו בהם מהתקרה לרצפה. נוסף על כך, השטיח שם לא היה מודבק לרצפה. במרכז הלובי הלא-ממוזג הוצבו שני מנופים שהפריעו את המעבר במשך יומיים ובשעות הערב החלו קידוחים שנמשכו כמה שעות.

החדר שבו שוכן הזוג היה היחיד שאויש במסדרון ריק שבו עשרות חדרים. סביבם היו ערימות של ארגזים ובהם אבזרי חשמל ואינסטלציה שטרם הותקנו.

כל מה שחברות הנסיעות לא מספרות לנו על רישיונות נהיגה בינלאומיים

זה תמיד מרגיז כשנותני שירות מנסים "למכור קרח לאסקימואים", אבל המצב עוד יותר בעייתי כשהאסקימואי לא יודע שהוא אסקימואי - אז אפשר למכור לו בקלות גם קרחון שלם. במצב זה נמצאים ישראלים רבים, שלא יודעים כי אין להם כל צורך ברישיון נהיגה בינלאומי, ולכן מתפתים להנפיק אחד בכל זאת. למעשה, מדינות רבות מסתפקות ברישיון נהיגה ישראלי בתוקף (ראו טבלה), אך חברות המנפיקות רישיונות בינלאומיים לא תמיד מספרות את כל האמת.

כך גילה גם ד.ק, כשהנפיק רישיון בינלאומי בסניף מ.מ.ס.י בירושלים לצורך נסיעתו לצרפת.

נוסעים לחופשת סקי? ככה תגיעו בשלום

מתכננים חופשה באיזור מושלג בחורף הקרוב? הנה כמה עצות שכדאי לדעת לפני ששוכרים רכב ולפני שיוצאים לדרך:

בחלק ממדינות אירופה, כמו אוסטריה ושוויץ, חברות ההשכרה חייבות על פי חוק להחליף את גלגלי כל כלי הרכב לצמיגי חורף (Winter Tires). בשאר המדינות אין חובה כזו ועל כן מומלץ לבדוק מראש האם ברכב השכור יהיו צמיגים כאלו.

נוסעת ששוכנה במלון אחר בוורנה תפוצה ב-1,200 שקלים

נוסעת שרכשה מהשטיח המעופף חבילת נופש לוורנה, שכללה אירוח במלון הואנה, אך נאלצה להתארח יומיים במלון אחר בשל תפוסה מלאה של המלון והחמיצה את ארוחת סוף השנה האזרחית, תפוצה ב- 1,200 שקלים. כך קבע בית המשפט לתביעות קטנות ברמלה.

ב-31 בדצמבר 2006 פנתה התובעת אל השטיח המעופף וביקשה לרכוש חבילת נופש הכוללת טיסה לעיר ורנה שבבולגריה ואירוח במלון הואנה למשך 4 לילות (מ-31.12.06 ועד ליום 4.1.07). תמורת החבילה שילמה התובעת 200 דולר, ובו ביום טסה לבולגריה.

  «     1   ·   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות