יחי החופש הקטן

בעיצומה של שגרת העבודה השוחקת, לפעמים חופשה הכרחית להתרעננות ולאגירת כוחות מחודשים. אבל מה עושים אם אי אפשר להתרחק מהמטלות לזמן רב? מחקר ישראלי חדש קובע: אורך החופשה לא משמעותי כמו ההקפדה על ניתוק מוחלט מהמשרד.

עורך המחקר, פרופ' דוב עדן מאוניברסיטת תל-אביב, חקר את השפעתן של חופשות על הפחתת הלחץ במקום העבודה.

קייפטאון: חיות סביב לה

קייפטאון נחשבת לאחת הערים היפות בעולם, בין היתר בזכות מיקומה הגיאוגרפי על חצי האי בקצהו הדרומי של כף התקווה הטובה. זו העיר השנייה בגודלה בדרום אפריקה, אחרי יוהנסבורג, וחיים בה קרוב לשלושה מיליון בני אדם. גם קהילה יהודית אמידה יש כאן, והיא מונה למעלה מ-20 אלף איש. אולם ביקור בעיר עצמה אינו שלם ללא טיול מקיף בסביבותיה ובחיי הטבע העשירים שבהן.

הסמל המפורסם ביותר של קייפטאון הינו הר השולחן המשקיף על העיר, וטיפוס עליו הוא נקודה מצויינת להתחיל את הטיול.

לוראן רומאני: "מגיע לישראל שיהיו לה יותר משני מיליון תיירים בשנה"

על מה כבר יכולה להתלונן מדינה שמארחת מדי שנה כ-80 מיליון תיירים, מככבת בקביעות בראש מצעד המדינות המתוירות ביותר, ושבין האטרקציות שהיא מציעה אפשר למצוא את מגדל אייפל וגני ורסאי? אך מסתבר שגם הצרפתים מרגישים שיש להם עוד למה לשאוף. באחרונה הם מבקשים לנער את התעשייה התיירותית שלהם באמצעים שיווקיים וטכנולוגיים מתקדמים, ולהפיח בה רוח חיים.

"אנחנו לא מתמקדים יותר במספרי התיירים", אומר בראיון ל-TheMarker לוראן רומאני, האחראי על הטכנולוגיות החדשות ברשות התיירות הצרפתית "מזון דה לה פראנס", המשותפת לממשלה ולמגזר העסקי בצרפת.

תעלומת המזוודות האבודות

מדוע כל כך הרבה נוסעים יורדים מהמטוס ומגלים כי המטען ששלחו לא הגיע עמם? אמריקן איירליינס החלה לשאול את השאלה הזו בדחיפות בשנה שעברה, וגילתה שאחת התשובות היא ראשי מדפסת מלוכלכים.

עובדים באמריקן גילו כי המדפסות שמנפיקות את תגי היעד המודבקים למזוודות מלוכלכות למדי. כתוצאה מכך, הברקודים המודפסים גורמים לשליחת המזוודות ליעד הלא נכון. ניגוב תדיר של ראשי המדפסת סייע להקטין את כמות התקלות, ואולם אפילו עם ראשי דיו נקיים, דיוק הברקודים הוא רק 90%-92% - כך אומרת דניז פ' ויילוסקי, מנהלת שירותי הקרקע של אמריקן בשיקאגו.

יום סט. אנדריוס יחגג בכנסיות הסקוטיות ברחבי העולם

הכנסייה הסקוטית סט אנדריוס שעל שפת הכנרת, נקראת על שמו של אנדריי, אחד מ- 12 השליחים של ישוע. הכנסייה הוקמה בירושלים בשנת 1927 על ידי הכנסייה האנגליקנית לזכרם של חיילים סקוטים שנפלו בארץ ישראל ובירושלים במלחמת העולם הראשונה. ליד מדרגות הכניסה לכנסייה ממוקם לוח זיכרון עם דבריו של הגנרל אלנבי שנכח בטקס חנוכת הכנסייה. הכנסייה בנויה בסגנון ארכיטקטוני ארט-דקו. ברצפת האפסיס המרכזי של הכנסייה, לוח אבן עם שמו של מלך סקוטלנד רוברט ברוס. על פי האמונה, ביקש המלך לפני מותו, במאה ה- 14, שליבו יקבר בכנסיית הקבר שבירושלים.

  «     1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   ·   13       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות