אולפני יוניברסל יקימו פארק שעשועים בדרום קוריאה בעלות של 3.1 מיליארד דולר

אולפני יוניברסל הודיעו היום כי יעמדו בראשות קבוצת משקיעים, שתבנה פארק שעשועים בדרום קוריאה, בעלות של 3.1 מיליארד דולר. לדברי יוניברסל, הקמת הפארק צפויה להוסיף עשרות אלפי משרות לכלכלת דרום קוריאה - ולחזק את תעשיית התיירות במדינה.

הפארק, שמיועד להיפתח בשנת 2012, יוקם בסמוך לעיר החוף המערבית הוואסונג, 40 קילומטר דרומית לסיאול. הפארק צפוי לכלול, בנוסף למתקני שעשועים, גם מרכז כנסים, מסלול גולף, ספא, מתקני נופש ומרכז קניות.

לראשונה מאז 2000: מספר התיירים צפוי לעבור את מחסום ה-2 מיליון

2007 היתה שנה טובה לתיירות. השנה צפויה להסתיים עם 2.3 מיליון תיירים, כחצי מיליון יותר מ-2006, ותרומתם לתמ"ג תסתכם בכמיליארד דולר, כלומר 0.7% - כך אמר אתמול ל-TheMarker עמי אתגר, מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל. אתגר הוסיף כי הרבעון האחרון של 2007 מצוין, וכי באוקטובר הגיעו רבע מיליון תיירים.

גם המלונות שותפים, כמובן, לחגיגה. מנתונים שפירסמו אתמול התאחדות המלונות והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס), עולה כי תפוסת החדרים הארצית במלונות באוקטובר הגיעה לכ-74% - גידול של 28% לעומת אוקטובר 2006 והתפוסה הגבוהה ביותר מאז אוקטובר 99'.

לא הגיע לדולומיטים - ואופיר טורס תפצה ב-2,000 שקל

בית המשפט קבע, כי אופיר טורס תפצה אדם שנסע דרכה לטיול מאורגן באיטליה ב-2,000 שקלים, וזאת משום שהטיול לא כלל ביקור בהרי הדולומיטים, בניגוד למובטח בעת ההזמנה.

התובע ואשתו הזמינו מאופיר טורס טיול מאורגן, בן 7 ימים, ביוני 2007. על-פי ההזמנה, הטיול, שעבורו שילם התובע 6,545 שקלים, כלל מסלול מתוכנן ספציפי. הטיול כלל בין השאר יום אחד של נסיעה מקנזיי לקורטינה, דרך מעבר ההרים פורדוי לעבר קורטינה ד'אמפצו, הכולל גם את מעבר הרי הדולומיטים.

מסע ללאוס

לאחר תקופה ארוכה של בידוד פותחת לאוס את שעריה לתייר המערבי ומציעה חוויה בטעם של פעם, שאת לבה חוצה נהר מקונג. את הנופך המודרני משווים תרמילי פצצות ונפלים שהוסבו על ידי הלאוטים החייכניים לפריטים קישוטיים.

את ג'ייסון האוסטרלי פגשתי בבר בנגקוקי אפל. בין בירה אחת לשנייה גלגלנו שיחת חולין, מאילו הנקרות למטיילי התרמיל, בהן מחליפים חוויות, מכירים אנשים ונפרדים כל אחד לדרכו ולמחוז חפצו.

לגלות את בריטני

אחד המראות הזכורים לי היטב מנופי בריטני (Bretagne, ולכן לעתים נכתב ברטאן), חבל ארץ המשתרע בצפון-מערב צרפת ומצטיין בחופי ים ארוכים, הוא איש ואישה יושבים להנאתם על כסאות נוח אל מול הים כשעשרות כלי שיט פזורים על החוף והשמש החמימה שולחת את קרניה. הזוג הנופש שקוע בהתבוננות במראה המהפנט משהו של ספינות שחרטומן מופנה לכיוון החול הרטוב, כאילו היו צעצועים בגן המשחקים של הטבע. תמונה זו קשורה לתופעה בולטת המשפיעה על אורח החיים בחבל הארץ הזה - ההבדלים הדרמתיים בין גאות לשפל. מוזר למצוא עשרות אוניות "חונות" בחוף יבש.

  «     1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   ·   13       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות