מצרים: הרבה יותר מפירמידות

ב-26 במרץ 1979 נחתם הסכם השלום בין ישראל למצרים על מדשאות הבית הלבן. המון מים זרמו בנילוס מאז ועד יום קיצי אחד בשנת 2007 בו החלטתי שהגיע הזמן לבקר את השכנה מדרום. תכננתי את את הטיול בקפידה, אספתי שישה חברים, הוצאנו ויזות מראש בתל אביב, וכך יצאה אל הפועל תוכנית לטיול עתיר חוויות - מקדשים, היסטוריה, הפלגות על פני הנילוס, נסיעות לילה ארוכות ומתישות ואפילו טיסה אחת בכדור פורח - כל אלו הם רק חלק קטן מרשמי המסע.

מרבית שטחה של מצרים, למעשה 98 אחוזים - שהם כמיליון קמ"ר, הוא מדבר. הנילוס, המעטר את פני השטח של מצרים, הוא מקור המים העיקרי במדינה.

המדרגות היקרות בעולם

מגדל אייפל לא מאבד מערכו: 20 מדרגות מהמגדל נמכרו ביום שני במכירה פומבית בפריז ב-180 אלף יורו, פי עשרה מהמחיר שבו הוצעו.

המדרגות מהאייפל שגובהן ארבעה וחצי מטרים ומשקלן 700 קילוגרם נקנו באמצעות הטלפון על ידי יועץ משפטי הולנדי שהסכים לזהות את עצמו רק בשם "אייפל". "אנחנו באמת היינו צריכים להשיג את המדרגות האלה כדי לעזור לעסק שלנו, כדי לאפשר לעובדים שלנו לטפס אפילו יותר גבוה. זו מטאפורה או לא?", אמר אריק קורבר מהחברה של הקונה.

שלג באמצע המדבר

מדינת טקסס שבארצות הברית ידועה כאחת המדינות בעלות האקלים החם ביותר, אך עובדה זו לא מפריעה לתושביה להקים אתר סקי שיאפשר להם להרגיש כמו בנופש קריר באירופה.

האתר, אשר יבנה תוך שימוש בשלג מלאכותי, יהיה אתר הסקי היחיד בארה"ב הפתוח בכל ימות השנה. הוא צפוי להיפתח לציבור בשנת 2009 ולכלול מלבד מדרוני הגלישה גם בית מלון מפואר בעל 600 חדרים, מרכז כנסים וספא. העלות המשוערת של הקמתו עומדת על 700 מיליון דולר.

מותג המלונות גולדן טוליפ מרחיב פרישתו בישראל

מותג המלונאות הבינלאומי גולדן טוליפ, המיוצג בישראל באופן בלעדי על ידי רשת מלונות פתאל, מרחיב את פרישתו בישראל. במסגרת מהלך של צמצום מותגים, תהפוך רשת פתאל 3 ממלונותיה למותג GOLDEN TULIP, ובעקבות זאת יגיע מספר מלונות המותג לכ-8 במספר - המהווים מחצית ממלונות רשת פתאל בישראל.

בשלב ראשון יוכנסו תחת המותג הבינלאומי כבר ב-1 לנובמבר המלונות - מג'יק נירוונה קלאב בים המלח, גולדן טוליפ אילת וגולדן טוליפ טבריה. שלושתם יהפכו למותג GOLDEN TULIP CLUB ויפעלו בקונספט הכל כלול.

סין ארץ הדרקון הצהוב

המדינה בעלת השטח השלישי בגודלו בעולם, והאוכלוסייה הגדולה בעולם, נצר לכמאה בתי אב קדמוניים שיצרה את התרבות בעלת הרציפות הארוכה בעולם מאז היווסדה במקביל למצריים הפרעונית ואשור, בראותה תרבויות ומעצמות קמות ונופלות, כשהיא מתבוננת מהצד בבוז ומרוכזת בעצמה בלבד.

  «     1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   ·   13       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות