גם ישראלים יוכלו לטייל לחלל

חברת "גלאקטיק דרים ליינס" בבעלות היזם הישראלי אלירון ירון, הודיעה היום (א') כי קיבלה מחברת "וירג'ין גלאקטיק" את הזיכיון למכירת טיסות חלל מסחריות לישראלים. "וירג'ין גלאקטיק", חברת בת של קונצרן וירג'ין העולמי בבעלות ריצ'ארד ברנסון, תחל להפעיל טיסות מסחריות לחלל, בעלות של 200 אלף דולר לכרטיס, החל מ-2009, ברכבי חלל מדור חדש הנבנים בימים אלו.

"וירג'ין גלאקטיק" נוסדה ב-2004, בעקבות החלטתו של ברנסון להפעיל טיסות חלל מסחריות. החללית החדשנית שנוצרה לשם כך היא SpaceShipOne, פרי עבודתו של מעצב כלי הטיס ברט רוטאן.

מלון יפצה נופשים בגלל שהחדר לא תאם לדרישתם

בני זוג שנפשו במלון שלום פלז'ה באילת וקיבלו חדר שלא הלם את צרכיה הרפואיים המיוחדים של האשה, יפוצו ב-7,250 שקלים. כך קבע בית המשפט לתביעות קטנות בפתח תקוה.

בתביעה טענו בני הזוג, בעל ואשה, כי הם שהו כבר בעבר, לא אחת, בבית המלון ונהנו מחופשותיהם שם, ועל כן ביקשו אף בפסח שנת 2007 לבלות את חופשתם, במשך עשרה לילות במלון זה. בשל בעיה רפואית מסוימת של האשה נזקקו בני הזוג לחדר מיוחד. חדר כזה היה מוכר להם משהות קודמת, ועל כן הקדימו ליצור קשר עם המלון ולוודא היטב כי יקבלו חדר כזה, שכן בכל המלון אך שבעה חדרים מסוג זה.

עלילות האלוורה בערבה

כשמגיעים למושב עין יהב שבערבה התיכונה, הנמצא במרחק של למעלה מ-220 קילומטרים מהמטרופולין הצפוף והאפוף של מדינת ישראל, ומגלים שדווקא שם, בלב ליבו של המדבר, פורח ענף החקלאות, קשה שלא להתמלא בפליאה.

כיצד מצליחים היבולים החקלאיים, שאחוזים ניכרים מהם מיועדים לייצוא כמובחרים שבפירות ובירקות ארצנו, לגדול על האדמה המדברית שאינה מיועדת כלל לגידולים חקלאיים?

זה סינית בשבילו

סינית היא רחוקה. סינית היא מוזרה. עולם אחר. סינית היא שפה לא מושגת, ערטילאית, מנוכרת. צריך להקדיש לה לפחות חצי שנה של אנפוף בשביל להתחיל לדבר, ואת כל חייך על מנת להתמצא בה. כמו רבים אחרים, אלו ההנחות אשר קיבלתי כאקסיומה, כאשר ארזתי את התיק לקראת הטיול בסין.

כך, חמוש בלא יותר מ"לונלי פלנט", רצון טוב, הרבה סקרנות ואוצר מילים שדג זהב דיסלקטי לא היה מתגאה בו, יצאתי לכבוש את סין. הנחיתה בסין ללא שפה בסיסית אינה קלה כלל, משום שרובם המכריע של הסינים לא מדברים ולו מילה באנגלית.

בואנוס איירס: מלון להומואים בלבד

מלון היוקרה הראשון בארגנטינה המיועד במיוחד להומואים נפתח בסוף השבוע בעיר הבירה, וחיזק בזאת את מעמדה של בואנוס איירס כבירת ההומוסקסואליות של אמריקה הלטינית.

מלון Axel ממוקם בין חנויות העתיקות, הרחובות מרוצפי האבנים והמסעדות של סאן תלמו (San Telmo), רובע קולוניאלי הפופולרי בקרב תיירים. זהו מלון חמישה כוכבים, שכולל בין היתר בריכת גג עם רצפת זכוכית שקופה שניתן להתבונן דרכה מהלובי. במלון, שעלות הקמתו עמדה על 7 מיליון דולר, יש 48 חדרים. המחיר הממוצע ללילה במלון הוא 355 דולר.

  1   2     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות