מופז: מס הנסיעות יוכפל כדי לממן את שיפור הבטיחות בנתב"ג

מס הנסיעות על היוצאים לחו"ל יוכפל, מ-13 דולר ל-26 דולר, כך אמר היום שר התחבורה, שאול מופז. לדבריו, הצעד נועד לממן חלק מהוצאות התוכנית החדשה לשיפור בטיחות הטיסה בנתב"ג.

מופז, שנפגש עם ראשי רשות שדות התעופה בנתב"ג, ועמד מקרוב על תוכניות הפיתוח בנושא בטיחות הטיסה, אמר כי מדובר בתקציב שנוסף על סכום של 550 מיליון שקל, שהקצתה רשות שדות התעופה לנושא.

הצעה: שמנים ישלמו יותר על כרטיסי טיסה

ד"ר ג'ון טיקל, תזונאי וסופר אוסטרלי מוביל, דוחק בחברות התעופה לגבות תשלום נוסף מנוסעים בעלי משקל יתר. ד"ר טיקל מאמין כי "מס משקל" יגביר את המודעות למשבר המשקל העודף בארצו ויהיה גם בעל היגיון כלכלי, שכן משקל כבד יותר מגביר את עלויות הדלק. אולם ארגוני בריאות מזהירים כי יחס שונה לבעלי בעיות משקל יגרום להם ללחץ נפשי ורגשי.

מחקרים עדכניים מעריכים כי 67% מהגברים ומעל למחצית מהנשים מעל גיל 25 הם בעלי עודף משקל או סובלים מהשמנת יתר. מומחים מזהירים כי עד 2030 מחצית מילדי המדינה יסבלו מבעיות משקל אם הנושא לא יטופל.

הבהלה לעיר הגדולה: מחירי המלונות בניו יורק זינקו ב-50% בשנים האחרונות

מים רבים זרמו בנהר ההדסון מאז הימים שלאחר הפיגוע במגדלי התאומים - שבהם אפשר היה להשיג חדר במלון ולדורף אסטוריה בניו יורק ב-250 דולר ללילה. אם תרצו ללון שם כיום - תידרשו לשלם לא פחות מ-1,560 דולר ללילה.

ייאמר מיד - אפשר למצוא חדרים בניו יורק בדצמבר, זאת רק שאלה של מחיר. התיירות בניו יורק התאוששה בצורה מרשימה מאז הפיגוע ההוא. מחירי המלונות מרקיעים שחקים, ולא נראה שהם יירדו בזמן הקרוב, פרט לתקופה הקצרה שסביב חג המולד.

הרוסים באים

במשרד התיירות נערכים לקבל את פניהם של אלפי תיירים מרוסיה, אשר צפויים להגיע לישראל בימים הקרובים בכדי לצפות במשחק הכדורגל בין נבחרות ישראל ורוסיה, אשר יערך במוצאי שבת במסגרת מוקדמות אליפות אירופה 2008.

במשרד סבורים כי כל אוהד שמגיע יכול להפוך ל"שגריר תיירות ואוהד ישראל", ולפיכך פועלים להענקת אשרה בהליך מזורז לאוהדים, לביקור של 24 שעות בישראל. עד כה העניק משרד הפנים 2,200 אשרות קבוצתיות לאוהדי נבחרת רוסיה, והיד עוד נטויה.

  1

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות