הטיסות מישראל יתייקרו שוב?

מס הנמל בישראל יוגדל באופן משמעותי, עד כדי הכפלתו. כך אמר אתמול שר התחבורה, שאול מופז. המס עומד כיום על 13 דולר לנוסע, והוא לא עודכן מאז ‭.1991‬ כפי שפורסם לפני שלושה שבועות ב"ידיעות אחרונות", רשות שדות התעופה הגישה בקשה להגדיל את מס הנמל ב-‭,34%‬ ובקשתה הועברה לוועדת הכלכלה בכנסת.

אתמול, במהלך סיור שערך בנתב"ג, אמר מופז כי הכוונה היא להעלות את המס עד כדי הכפלתו על מנת לממן חלק מהוצאות הפיתוח שמתוכננות ברשות שדות התעופה.

איסתא תפצה לקוחות ב-7,000 שקלים

חברת הנסיעות איסתא תפצה זוג לקוחות בסכום של 7,000 שקלים על כרטיס טיסה שבוטל עקב טעות של החברה, כך קבע בשבוע שעבר בית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב.

על פי פסק הדין, התובעים, זוג צעיר אשר הזמין דרך איסתא כרטיסי טיסה למקסיקו, התבשרו ערב הטיסה, בשדה התעופה על ידי חברת התעופה איבריה, כי הוזמן עבורם כרטיס אחד בלבד.

המתת חסד אקטיבית מביאה לשוויץ "תיירות מוות"

השווייצרים, בחלקם לפחות, זועמים‭".‬דיגניטאס‭,"‬ הארגון השוויצרי השנוי במחלוקת שליווה בשנים האחרונות מאות חולים אל מותם מבחירה, שוב מחולל מהומות. השיא נרשם בשבוע שעבר, אחרי שפורסם שהארגון ביצע המתת חסד פאסיבית בשני אזרחים גרמנים בשני כלי רכב בחניון גדול מחוץ לעיר ציריך. הדיווחים גרמו לסערת מחאה חדשה ברחבי המדינה.

שני הגברים, בני 50 ו־‭,65‬ הגיעו מערים סמוכות לגבול עם שווייץ ובחרו להתאבד בחניון בעיירה מאור, מזרחית לציריך. המתת חסד אקטיבית אסורה בשווייץ, אבל החוק השווייצרי מאפשר לחולה סופני המעוניין בכך לקבל רעל, אותו הוא יכול ליטול מרצונו החופשי.

אירוע מתגלגל

אבות העולם בפאניקה. רק חמישים שנה עברו מאז הפציר בהם הזמר ישראל יצחקי "אבאל'ה, בוא ללונה פארק", ועכשיו מוצא עצמו כל אבא מול שוקת שבורה. בתקופה ההיא, אחרי סיבוב על הסוס הלבן והגלגל הענק, הם זכו בתואר הנכסף "חברה'מן". היום, אם יקחו את ילדיהם לגלגל ענק, סביר להניח שיזכו בתואר "מתחרי ספורט אקסטרים".

208 מטרים. זה, נכון לעכשיו, גובה השיא של גלגל ענק. המחזיק בתואר הנוכחי הוא גלגל הענק שעתיד לקום בחודשים הקרובים בבייג'ינג, אבל אם מסתכלים על ההיסטוריה של גלגלי הענק בשנים האחרונות, סביר להניח שגם השיא הזה יישבר עד שהגלגל המדובר יתחיל להסתובב על צירו.

התגלה בית הכנסת העתיק ביותר באמריקה

בין בתי הקפה ההומים בעיר רסיפה שבמחוז פרנמבוקו, לחופה הצפון-מזרחי של ברזיל, נמצאת פיסה קטנה של היסטוריה יהודית שרק מעטים יודעים עליה - בית הכנסת העתיק ביותר ביבשת אמריקה.

בית הכנסת "קהל צור ישראל" נבנה על ידי יהודים ספרדים, ככל הנראה בשנת 1636. הייתה זו תקופה שבה נהנו היהודים מחופש דתי תחת שלטונם של ההולנדים באזור (1630-1654), שהחזיקו בו על מנת לשלוט בייצור הסוכר. במדינה הקתולית הגדולה בעולם, הידועה בפסל ישו הענק המשקיף על ריו דה-ג'ניירו , הפך בית הכנסת ברסיפה לסמל חשוב של המורשת היהודית בברזיל.

  1

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות