יום סט. אנדריוס יחגג בכנסיות הסקוטיות ברחבי העולם

הכנסייה הסקוטית סט אנדריוס שעל שפת הכנרת, נקראת על שמו של אנדריי, אחד מ- 12 השליחים של ישוע. הכנסייה הוקמה בירושלים בשנת 1927 על ידי הכנסייה האנגליקנית לזכרם של חיילים סקוטים שנפלו בארץ ישראל ובירושלים במלחמת העולם הראשונה. ליד מדרגות הכניסה לכנסייה ממוקם לוח זיכרון עם דבריו של הגנרל אלנבי שנכח בטקס חנוכת הכנסייה. הכנסייה בנויה בסגנון ארכיטקטוני ארט-דקו. ברצפת האפסיס המרכזי של הכנסייה, לוח אבן עם שמו של מלך סקוטלנד רוברט ברוס. על פי האמונה, ביקש המלך לפני מותו, במאה ה- 14, שליבו יקבר בכנסיית הקבר שבירושלים.

אולפני יוניברסל יקימו פארק שעשועים בדרום קוריאה בעלות של 3.1 מיליארד דולר

אולפני יוניברסל הודיעו היום כי יעמדו בראשות קבוצת משקיעים, שתבנה פארק שעשועים בדרום קוריאה, בעלות של 3.1 מיליארד דולר. לדברי יוניברסל, הקמת הפארק צפויה להוסיף עשרות אלפי משרות לכלכלת דרום קוריאה - ולחזק את תעשיית התיירות במדינה.

הפארק, שמיועד להיפתח בשנת 2012, יוקם בסמוך לעיר החוף המערבית הוואסונג, 40 קילומטר דרומית לסיאול. הפארק צפוי לכלול, בנוסף למתקני שעשועים, גם מרכז כנסים, מסלול גולף, ספא, מתקני נופש ומרכז קניות.

לראשונה מאז 2000: מספר התיירים צפוי לעבור את מחסום ה-2 מיליון

2007 היתה שנה טובה לתיירות. השנה צפויה להסתיים עם 2.3 מיליון תיירים, כחצי מיליון יותר מ-2006, ותרומתם לתמ"ג תסתכם בכמיליארד דולר, כלומר 0.7% - כך אמר אתמול ל-TheMarker עמי אתגר, מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל. אתגר הוסיף כי הרבעון האחרון של 2007 מצוין, וכי באוקטובר הגיעו רבע מיליון תיירים.

גם המלונות שותפים, כמובן, לחגיגה. מנתונים שפירסמו אתמול התאחדות המלונות והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס), עולה כי תפוסת החדרים הארצית במלונות באוקטובר הגיעה לכ-74% - גידול של 28% לעומת אוקטובר 2006 והתפוסה הגבוהה ביותר מאז אוקטובר 99'.

לא הגיע לדולומיטים - ואופיר טורס תפצה ב-2,000 שקל

בית המשפט קבע, כי אופיר טורס תפצה אדם שנסע דרכה לטיול מאורגן באיטליה ב-2,000 שקלים, וזאת משום שהטיול לא כלל ביקור בהרי הדולומיטים, בניגוד למובטח בעת ההזמנה.

התובע ואשתו הזמינו מאופיר טורס טיול מאורגן, בן 7 ימים, ביוני 2007. על-פי ההזמנה, הטיול, שעבורו שילם התובע 6,545 שקלים, כלל מסלול מתוכנן ספציפי. הטיול כלל בין השאר יום אחד של נסיעה מקנזיי לקורטינה, דרך מעבר ההרים פורדוי לעבר קורטינה ד'אמפצו, הכולל גם את מעבר הרי הדולומיטים.

  1

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות