הרבה יותר מיערות: הכרמל מתחדש

יש חדשות בכרמל, ולא רק יערות ירוקי עד. גם צימרים מהודרים שצצו בעוספיה, מסלולי הליכה ואופניים חדשים, גלריות אמנים ואפילו יקב בוטיק שזה עתה נולד. מפתיעים במיוחד הם תושבי היישובים הדרוזים, שהצטיינו אומנם מאז ומעולם בהכנסת האורחים שלהם, אבל בחודשים האחרונים החלו לגלות יוזמות תיירותיות מקיפות יותר.

סוויטות "מרום הכרמל" בעוספיה מציעות לינה בארבע בקתות עץ מהודרות שמשקיפות לנוף הכרמל, מוקפות במתחם ירוק מצויד במנגלים. בכל בקתה שני חדרים גדולים, מופרדים בשתי דלתות לשמירת פרטיות ההורים.

יחי החופש הקטן

בעיצומה של שגרת העבודה השוחקת, לפעמים חופשה הכרחית להתרעננות ולאגירת כוחות מחודשים. אבל מה עושים אם אי אפשר להתרחק מהמטלות לזמן רב? מחקר ישראלי חדש קובע: אורך החופשה לא משמעותי כמו ההקפדה על ניתוק מוחלט מהמשרד.

עורך המחקר, פרופ' דוב עדן מאוניברסיטת תל-אביב, חקר את השפעתן של חופשות על הפחתת הלחץ במקום העבודה.

קייפטאון: חיות סביב לה

קייפטאון נחשבת לאחת הערים היפות בעולם, בין היתר בזכות מיקומה הגיאוגרפי על חצי האי בקצהו הדרומי של כף התקווה הטובה. זו העיר השנייה בגודלה בדרום אפריקה, אחרי יוהנסבורג, וחיים בה קרוב לשלושה מיליון בני אדם. גם קהילה יהודית אמידה יש כאן, והיא מונה למעלה מ-20 אלף איש. אולם ביקור בעיר עצמה אינו שלם ללא טיול מקיף בסביבותיה ובחיי הטבע העשירים שבהן.

הסמל המפורסם ביותר של קייפטאון הינו הר השולחן המשקיף על העיר, וטיפוס עליו הוא נקודה מצויינת להתחיל את הטיול.

לוראן רומאני: "מגיע לישראל שיהיו לה יותר משני מיליון תיירים בשנה"

על מה כבר יכולה להתלונן מדינה שמארחת מדי שנה כ-80 מיליון תיירים, מככבת בקביעות בראש מצעד המדינות המתוירות ביותר, ושבין האטרקציות שהיא מציעה אפשר למצוא את מגדל אייפל וגני ורסאי? אך מסתבר שגם הצרפתים מרגישים שיש להם עוד למה לשאוף. באחרונה הם מבקשים לנער את התעשייה התיירותית שלהם באמצעים שיווקיים וטכנולוגיים מתקדמים, ולהפיח בה רוח חיים.

"אנחנו לא מתמקדים יותר במספרי התיירים", אומר בראיון ל-TheMarker לוראן רומאני, האחראי על הטכנולוגיות החדשות ברשות התיירות הצרפתית "מזון דה לה פראנס", המשותפת לממשלה ולמגזר העסקי בצרפת.

תעלומת המזוודות האבודות

מדוע כל כך הרבה נוסעים יורדים מהמטוס ומגלים כי המטען ששלחו לא הגיע עמם? אמריקן איירליינס החלה לשאול את השאלה הזו בדחיפות בשנה שעברה, וגילתה שאחת התשובות היא ראשי מדפסת מלוכלכים.

עובדים באמריקן גילו כי המדפסות שמנפיקות את תגי היעד המודבקים למזוודות מלוכלכות למדי. כתוצאה מכך, הברקודים המודפסים גורמים לשליחת המזוודות ליעד הלא נכון. ניגוב תדיר של ראשי המדפסת סייע להקטין את כמות התקלות, ואולם אפילו עם ראשי דיו נקיים, דיוק הברקודים הוא רק 90%-92% - כך אומרת דניז פ' ויילוסקי, מנהלת שירותי הקרקע של אמריקן בשיקאגו.

  1

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות