משבר עולמי? לא אצלנו

מדינת ישראל, ככל שהדבר קשור לענף התיירות היוצאת, מתנהגת כאי בודד המרוחק מכל מה שקורה בחודשים האחרונים בעולם: משבר האשראי בארה"ב לא ממש משפיע על התייר הישראלי; מחירי הדלק המאמירים לא גורמים לנו לחשוב פעמיים לפני שאנחנו עולים על המטוס; אפילו ההתייקרות במוצרי התיירות כמו מחירי הטיסות (בדולרים) ומחירי השהות באירופה (ביורו) ממש לא עוצרים בעדנו להזמין את החופשה הבאה בחו"ל.

הסלע האדום במחלוקת: הירדנים טוענים שישראלים מפירים את כללי ההתנהגות בפטרה

משרד התיירות פנה היום לסוכני נסיעות ולמדריכי טיולים הפועלים בירדן, בבקשה להתנהל בסיורים בפטרה וברחבי המדינה בהתאם לכללים הנהוגים. זאת, בעקבות פניות חוזרות ונשנות בחודשים האחרונים מצד משרד החוץ הירדני, בנוגע להתנהגות התיירים הישראלים המבקרים בפטרה.

כללי הביקור בפטרה מחייבים כל קבוצה בליווי מדריך מקומי ירדני. על הסיורים להיצמד למסלולים מסומנים ומוגדרים. לטענת הגורמים הירדנים, אי קיום כללים אלה מאלץ את כוחות הביטחון הירדנים לתשומת לב מיוחדת, תוך שימוש בכוח אדם מוגבר, בכדי לוודא את שלומו ואת בטחונו של התייר הישראלי.

פיצוי סמלי על העברה למלון אחר באנטליה

שלוש משפחות שטסו לחופשה בקלאב נופש באנטליה, והועברו למלון אחר מזה שהוזמן, יפוצו על-ידי אשת טורס בסך של 2,250 שקלים. כך קבע בית המשפט לתביעות קטנות ברמלה.

המשפחות רכשו מאשת טורס חופשה ב'קלאב' נופש באנטליה שבטורקיה למשך שבוע בחודש יולי ב-2007. ההזמנה היתה לקלאב 'לה שאטו' שדירוגו DELUX. עם גיעם לנמל התעופה בטורקיה הועברו על-ידי נציגי אשת טורס למלון 'אנטדון' ולא לקלאב 'לה שאטו' כפי שנאמר להם בתחילה.

היכונו לפרידה מכרטיסי הטיסה

יאט"א (IATA), התאחדות חברות התעופה הבינלאומיות, מנתה השבוע מאה ימים אחרונים עד ליום שבו תכריז על מותו של כרטיס הטיסה העשוי נייר. ג'יובאני ביזיגנאני, מנכ"ל הארגון, מסר כי ב-1 ביוני 2008 יגיעו חברות התעופה ל-100 אחוזים של הנפקת כרטיסי טיסה אלקטרוניים וכי "תוך מאה ימים כרטיסי הנייר יהפכו למוצגים במוזיאון".

המעבר לכרטיסי טיסה אלקטרוניים אמור להפוך את התעבורה האווירית לקלה ונוחה יותר - וגם חסכונית יותר. זהו חלק ממהלך גדול יותר הכולל גם מעבר לטיפול עצמי ולשיפור מערכת העברת המטען - מהלך החוסך לתעשיית התעופה כ-6.5 מיליארד דולר בשנה.

ירדן: התיירים הישראלים מפריעים בפטרה

ממשלת ירדן הביעה אי-נוחות רשמית מאופי הביקור וההתנהגות של התיירים מישראל באתר התיירות המרכזי של הממלכה - עיר הסלע פטרה. ירדן טוענת כי התיירים האלה אינם מצייתים להוראות שלהן מצייתים שאר אזרחי העולם - מה שגורם לה להקצות לאתר הרבה יותר כוחות ביטחון ממה שנחוץ ללא התיירים הישראלים.

בעקבות בקשת משרד החוץ הירדני, פנה היום (ג', 26.2.08) משרד התיירות בירושלים לסוכני הנסיעות בישראל - בבקשה להנחות את רוכשי החבילות התיירותיות "להקפיד על כללי הביקור המקובלים בפטרה". זאת בעקבות פניות חוזרות ונשנות בחודשים האחרונים מצד משרד החוץ ברבת-עמון.

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   ·   22       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות