דרשו את זה בכתב

כמו בכל שנה בחג הפסח, גם השנה ייצאו מאות אלפי ישראלים לטיולים בחו"ל, ובמשרדי המועצה לצרכנות כבר נערכים למבול של התלונות של הנופשים השבים.

במועצה כבר מתורגלים בכמויות הצרכנים המאוכזבים והכעוסים, אשר מגישים תלונות נגד חברות התיירות לאחר שאלו קלקלו להם את החופשה המיוחלת שעלתה להם כסף רב. "המכות" הצרכניות השכיחות הניחתות על הנופש הישראלי הן לרוב שירות לקוי, פרסום מטעה, הפרת תנאים שהובטחו, שינוי מועדי טיסות, סירוב לבטל עסקאות בניגוד לחוק וסירוב לפצות על נזקים.

נופש וולקני

אלפי תיירים מגיעים בימים אלו להוואי, על מנת לצפות בנחלי הלבה הזורמים מהר קילואה (Kilauea), והם לא נרתעים מרעשי הפיצוצים ומהאדים הרעילים.

כ-9,000 מגיעים מדי יום לפארק הוולקני - פי 2.5 ממספר המבקרים בשנים האחרונות, בהן הייתה התפרצותו של ההר רגועה בהרבה. "אנשים מבינים שיש להם הזדמנות להיות כאן בתקופה היסטורית", אומרת סינדי אורלנדו, מנהלת הפארק. "הם עדים להווצרות כדור הארץ, דבר שאי אפשר לחוות בשום מקום אחר בעולם".

בניגוד לחוק: סוכני נסיעות לא מספקים מידע על חבילות נופש

סוכנויות הנסיעות לא מספקות ללקוחות טופס גילוי נאות כנדרש בחוק. כך עולה מבדיקת המועצה הישראלית לצרכנות. מדובר במסמך בכתב, המפרט את התנאים העיקריים של העסקה – כאשר מדובר בשניים או יותר משירותי סוכנות הנסיעות, למשל טיסה ומלון.

על פי חוק שירותי תיירות התשל"ו 1976, ותקנות שירותי תיירות (חובת גילוי נאות) תשס"ג-2003, סוכן הנסיעות חייב למסור ללקוח המבקש לרכוש צירוף של שניים או יותר משירותי סוכנות נסיעות (חבילת תיור), מסמך בכתב המפרט את התנאים העיקריים של העסקה, בהם: המחיר הכולל, מקומות הלינה כולל כתובתם ומספרי הטלפון שלהם, מסלול הטיול ועוד.

מהיום: שמיים פתוחים בין ארה"ב ואירופה

מהיום: שמיים פתוחים בין ארצות הברית לאירופה. זאת במסגרת הסכם תעופה חדש שנחתם בין ארצות הברית לאיחוד האירופי. לפי ההסכם, יוכלו חברות התעופה האמריקניות להגדיל את השירות שלהן ליעדים רבים באירופה, ובכלל זה לנמלי תעופה שהיו סגורים בפניהן בעבר. חברות התעופה האירופיות יוכלו לטוס לארצות הברית גם מנמלי תעופה שאינם נמלי הבית שלהן. כך למשל, חברת סוויס תוכל לבצע טיסות מבריסל או מלונדון לניו יורק, או לכל יעד אחר בארצות הברית.

הית'רו: תקועים בטרמינל

ב-27.3 היה אמור להיפתח טרמינל 5 של נמל התעופה הית'רו שבלונדון בקול תרועה רמה, אך שורה של תקלות הביאה לביטולי טיסות, איחורים ועיכובים ובין 15,000 ל-20,000 נוסעים נאלצו להמריא מלונדון כשהם מותירים את מזוודותיהם מאחור.

במהלך שלושת הימים הראשונים להפעלת הטרמינל בוטלו 208 טיסות יוצאות ונכנסות, ועוד 37 טיסות המתוכננות - בוטלו אף הן.

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   ·   19       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות