רוצים מקום לרגליים בטיסה? תשלמו יותר

המשבר בענף התעופה מחריף: מחירי הדלק הגבוהים והצורך להפחית ממשקל המטוס גורמים לחברות התעופה בעולם להטיל גזירות נוספות על הנוסעים, וגם בישראל צפויים צעדי ייעול בקרוב.

כמה חברות תעופה כבר החלו לגבות תשלום מיוחד על מושבים שבהם קיים מרווח רגליים גדול יותר במחלקת התיירים. חברת וירג'ין אמריקה הודיעה אתמול כי תחל לגבות 50 עד 100 דולר נוספים על מושבים המצויים ליד פתחי החירום או המחיצות בין המחלקות במטוס. מדובר במושבים עם מרווח רגליים של כ‭95-‬ ס"מ, במקום כ‭80-‬ ס"מ במחלקת התיירים.

השביתה בלופטהנזה מגיעה לישראל: שתי טיסות יבוטלו ביום ראשון

השביתה בחברת התעופה לופטהנזה מגיעה לישראל: היום נמסר מנציגות החברה בארץ כי היא נאלצת לבטל שתי טיסות לישראל וממנה ביום ראשון, 3 באוגוסט. מדובר בטיסת הבוקר שיוצאת מפרנקפורט לתל אביב בעשר ורבע, ובטיסה שיוצאת מנתב"ג לפרנקפורט ב-16:45.

"אנו מתנצלים על האי-נעימות שנגרמה לנוסעי החברה, ונעשה כמיטב יכולתנו לסייע במציאת כל פתרון", מסר דובר לופטהנזה בישראל, טל מושכל.

מהדקים חגורות: נסתפק במיץ תפוזים

אוהבים לשתות משקאות אלכוהוליים בזמן הטיסה? בקרוב אתם עלולים להיות מופתעים. חברות התעופה שוקלות להקטין את כמות המשקאות המוגשת במטוסים בעת הטיסה, בעיקר כדי לחסוך את משקלם הגדול של בקבוקי המשקה, המכביד על המטוס ודורש יותר דלק.

גם חברות התעופה הישראליות שוקלות את להקטין את כמות המשקאות, אבל טרם התקבלה החלטה ברורה על היקף הצמצום. במחלקות היוקרה מגישים משקאות ללא הגבלה, ובחינם. במחלקות אחרות נהוג לשלם תמורת משקאות אלכוהוליים. ההכנסות ממכירת המשקאות לא מקזזות, לדברי מומחי תעופה, את הדלק המיותר שנשרף על ידי מנועי המטוס בגלל המשקל העודף של בקבוקי המשקה.

4.8 מיליארד נוסעים עברו בנמלי התעופה בעולם ב-2007

כ-4.8 מיליארד נוסעים עברו בנמלי התעופה בעולם ב-2007, גידול של 6.8% לעומת השנה הקודמת. כך עולה מנתונים שמפרסם היום (ג') ה-ACI, ארגון נמלי התעופה הבינלאומי, שבדק 1,200 נמלים בעולם.

הנוסעים עברו ב-76.4 מיליון תנועות מטוסים - גידול של 2.4%. כמו כן, 88.5 מיליון טונה מטען עברו בנמלים בשנה החולפת.

החל מספטמבר: מתל אביב להונולולו בכרטיס אחד

הסכם תעופה רחב ומקיף, הגדול ביותר של חברת אל-על עם חברת תעופה זרה, ייצא לדרך באופן מעשי במהלך ספטמבר 2008.

המשמעות המיידית עבור נוסעי החברה הישראלית היא האפשרות לטוס בכרטיס טיסה אחד מהיעדים הישירים של אל-על (כולל יעדים רבים באירופה) ל-22 יעדים מרכזיים בארה"ב, ביניהם גם הונולולו, דאלאס, בוסטון, לאס וגאס ושיקגו.

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ·   10       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות