יריד התיירות הבינלאומי בת"א

בתאריכים 12-11 בפברואר, יגיעו לגני התערוכה נציגי תיירות מעשרות מדינות, בכדי להשתתף ביריד התיירות השנתי הבינלאומי של ישראל, "2009 IMTM". השנה ישתתפו לראשונה ביריד המדינות: ברזיל, פנמה, לטביה ומונטנגרו.

מדינות רבות מייחסות ליריד חשיבות רבה, ולכן אף הגדילו את שטח התצוגה ופעילותן השיווקית כדי להבליט את עצמן. בנוסף, ישתתפו ביריד גם גופי תיירות ונופש רבים מישראל.

בנגקוק: נמל התעופה יישאר סגור עד יום שני

רשות שדות התעופה של תאילנד הודיע בצהריים (שבת) כי נמל התעופה הבינלאומי בבנגקוק יישאר סגור לפחות עד יום שני בערב. עם זאת, טיסות אל-על מתאילנד ייצאו מפאטיה. פעילי האופוזיציה במדינה התבצרו בנמל בתחילת השבוע וגרמו לשיבושים קשים בטיסות.

קרוב ל-2,000 שוטרים התפרסו סביב נמל התעופה הבינלאומי, עליו השתלטו מתנגדי הממשלה. בעקבות ההשתלטות, בוטלו כל הטיסות במקום. מנהל שדה התעופה בבנגקוק אמר כי שדה התעופה יישאר סגור לפחות עד יום שני בשעה 18:00 שעון מקומי.

כ-100 מתקני שקילת מזוודות ב-JFK נמצאו לא מדויקים

המועצה להגנת הצרכן (DCA) בניו יורק, ערכה במשך חודש בדיקה של מתקני השקילה למזוודות בנמלי התעופה JFK ולא גווארדיה בעיר, וגילתה כי יותר מ-100 מתקנים אינם מדויקים.

המועצה ערכה את הבדיקה לקראת העומס הצפוי בנמלים בעונת החגים בארה"ב, בייחוד על רקע שינויי המדיניות של חברות תעופה אמריקאיות רבות לגבות תשלום עבור העלאת מזוודה שנייה, ולעתים גם על המזוודה הראשונה.

מאז תחילת המשבר: מניות חברות התעופה צנחו ב-35%

מניות חברות התעופה צנחו ב-35% מאז תחילת המשבר הפיננסי בספטמבר, כך עולה מנתוני ארגון התעופה הבינלאומי (יאט"א). מסוף 2007 ירדו מניות חברות התעופה ב-60%, וזאת בהשוואה לירידה של 40% בשוק הכללי.

ההפסד הנקי של תעשיית התעופה בשלושת הרבעונים הראשונים של 2008 עומד על למעלה מארבעה מיליארד דולר, וזאת לעומת רווח של כ-17 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. השוק האמריקאי לבדו סובל מהפסד של כ-3.6 מיליארד דולר בתשעת החודשים הראשונים של השנה.

הודו: התיירים מבולבלים, וגם חברות התעופה

שדה התעופה הבינלאומי של מומביי (בומביי) פועל כרגע ללא הפרעה, וזאת למרות האירועים האלימים שאירעו בבירה אמש (ד'). טיסות בינלאומיות ופנימיות נוחתות וממריאות לפי לוח הזמנים, וכוחות הביטחון של שדה התעופה תוגברו. עם זאת, מספר חברות תעופה מדווחות על מספר גבוה מהרגיל של נוסעים שאינם מגיעים לטיסותיהם. הסיבה המרכזית ככל הנראה היא שאנשים מעדיפים להמתין ולראות שהמצב מתייצב.

חברות התעופה נחלקות באופן בו הן מגיבות לאירועים בהודו. חברות התעופה הגדולות בהודו, ביניהן ג'ט איירווייס אינדיה ואייר אינדיה, הודיעו

  1   2   3   4   5   6   7   ·   7       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות