בעקבות נסיון הפיגוע: תוגברה הכוננות בנתב"ג

נמלי תעופה בכל רחבי העולם, ובכללם נתב"ג, החליטו אתמול (שבת) להגביר את רמת הכוננות בשטחם בעקבות ניסיון הפיגוע בטיסה 253 של דלתא מאמסטרדם לדטרויט. ראש מערך האבטחה בנתב"ג, תת אלוף במיל' שמואל זכאי, כינס אתמול את גורמי האבטחה בשדה והורה על שורת צעדים להגברת רמת האבטחה וסידורי הבידוק לקראת הטיסות היוצאות.

"אנחנו לא יודעים בדיוק כיצד יצא הפיגוע אל הפועל, אבל אנחנו יודעים מספיק דברים כדי להיערך ולהגביר את הכוננות",‬ אמר גורם בכיר במערך האבטחה בנמל. "אני מאמין שבמהלך השבוע נדע יותר פרטים על החקירה, וכיצד ניסו לבצע את הפיגוע".

הפיגוע שנמנע: אביו של המחבל הזהיר לפני חודש

גורמי ביטחון אמריקנים הודו שקיבלו התרעה על פעילותו החשודה של המחבל שניסה לפוצץ מטוס נוסעים אמריקני כבר בחודש נובמבר האחרון, אז הגיע אביו לשגרירות ארצות הברית בניגריה והביע חשש מדעותיו הקיצוניות של בנו. האב, אל-חאג'י אומרו אל-מוטלב, כיהן כשר הכלכלה ומכהן כיום כבנקאי בכיר בניגריה. הוא פנה גם לרשויות הביטחון בארצו והזהיר מפני בנו. כל זה לא עזר, ופארוק עבד אל-מוטלב לא הוכנס ל"רשימה השחורה", שהייתה מונעת ממנו לעלות על הטיסה לדטרויט.

הנוסע שהשתלט על המחבל משחזר: לא היססתי

כיממה לאחר ניסיון הפיגוע בטיסה 253 תיאר הערב (שבת) הנוסע ההולנדי שמנע את הפיצוץ במטוס את השתלשלות האירועים. "ברגע שראיתי עשן מיתמר מהמושב, לא היססתי ופשוט קפצתי עליו", סיפר השליאספר שורינגה לכלי תקשורת.

בתוך כך, מתנערת חברת התעופה האמריקאית דלתא מהמחדל הביטחוני שהוביל את המחבל הניגרי, פארוק עבדול מוטלב, לעלות על המטוס. "דלתא משתפת פעולה עם הרשויות ושאלות נוספות צריכות להיות מופנות לגורמים הרשמיים המנהלים את החקירה", נמסר בהודעת החברה.

"המחבל במטוס היה שנתיים ברשימת החשודים"

גורם רשמי אמריקני אמר הערב (שבת) כי שמו של המחבל שניסה לפוצץ בסוף השבוע את מטוס הנוסעים האמריקני נכלל כבר יותר משנתיים ברשימת החשודים בפעילות טרור, ולפיכך, לא ברור כיצד החזיק באשרת כניסה ("ויזה") בת-תוקף לארצות הברית.

יממה לאחר שתקלה טכנית במטען חבלה מנעה אסון כבד במטוס חברת "נורת'ווסט איירליינס", פשטה משטרת בריטניה על כמה בנייני מגורים במרכז הבירה לונדון. על פי דיווחי רשת BBC, הייתה רשומה דירת המרתף באחד המבנים ככתובתו האחרונה של המחבל, פארוק עבד אל-מוטלב, בעת שזה התגורר בממלכה.

בעקבות ניסיון הפיגוע האווירי בארה"ב, הוגברה הכוננות והוחמרה האבטחה בנתב"ג

בעקבות ניסיון פיגוע הטרור הלילה בארצות הברית, בו ניסה מוסלמי ניגרי לפוצץ מטוס נוסעים בשטח המדינה, הגבירה רשות שדות התעופה בישראל את הכוננות והחלה בהחמרת האבטחה בנתב"ג.

"להארץ" נודע כי מדובר בצעדי אבטחה מעשיים, אשר נובעים מהעובדה שנוסע הצליח לעלות על מטוס כשברשותו מטען חבלה. נוסעים אשר ימריאו מנתב"ג ירגישו בהחמרת הבדיקה הביטחונית, בפרט בטיסות אשר ממריאות לארה"ב.

  «     1   ·   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   ·   436       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות