ועדת הכספים: לא נתיר למשרד הפנים לקנוס ב-1,000 שקל את מי שאיבד דרכונו

חברי ועדת הכספים מסרבים לאשר את התקנות לגביית אגרות מוגדלות בגין הנפקת דרכון חדש במקום דרכון שאבד או נגנב. חברי הועדה קיבלו את עמדת האגודה לזכויות האזרח, לפיה מדובר בקנס ולא באגרה, ומשום כך, משרד הפנים אינו מוסמך לגבות אותו.

בינואר 2009 נכנסו לתוקפן התקנות הקובעות כי שיעור האגרה עבור הנפקת דרכון יעמוד על סכום שבין 170-250 שקל, ואילו במקרים בהם הדרכון אבד או נגנב, יעמוד שיעור האגרה על סך של 1,000 שקל. בעקבות זאת, עתרה האגודה לזכויות האזרח לבג"ץ בדרישה לבטל את התקנות, שכן מדובר בקנס ולא באגרה, ומשום כך, משרד הפנים אינו מוסמך לגבות אותו.

נדחתה תביעה של 10 מיליון שקל שהגיש משרד מעוז את חיים נגד רש"ת בגין הפרת הסכם לשירותים משפטיים

השופטת ענת ברון מבית המשפט המחוזי בתל אביב דחתה השבוע תביעה של 10 מיליון שקל שהגיש משרד מעוז את דיין עורכי דין ונוטריון נגד רשות שדות התעופה. עורכי הדין פנחס מעוז ואלי דיין הם שותפים במשרד המתמחה בתחום המשפט המינהלי ודיני תכנון ובנייה. בכתב התביעה שהגשיו ב-2004 הם טענו כי רשות שדות התעופה הפרה הסכם שנחתם עמם למתן שירותים משפטיים. לפיכך, ציינו עורכי הדין, כי הם זכאים לפיצוי בעבור הרווח שנמנע מהם לו קוים ההסכם.

ההסכם בין רשות שדות התעופה למשרד מעוז את דיין התמקד בתוכניות מתאר ארצית שגובשה ב-1997 ועיגנה את תוכנית נתב"ג 2000.

מנכ"ל אל על ליורשו: תתעלם ממה שכולם אומרים

במסיבת עיתונאים לרגל סיום כהונתו שהתקיימה היום (ד') בתל אביב, סקר חיים רומנו את השנים בהן שימש כמנכ"ל אל על (2009-2005) ובהן ההצלחות, הכישלונות והאתגרים איתם נאלצה החברה להתמודד ושהתאפיינו במשברים כגון, מלחמת לבנון השנייה ב-2006, עליית מחירי הדלק בשנים 2008-2007 והשלכותיו של מבצע עופרת יצוקה ב-2009.

רומנו הצביע על שיא הצלחות בתולדות החברה דווקא בשנת 2008, כשאל על הכפילה את היקף המכירה הישירה, ובסופה של השנה נשארה עם איזון תפעולי והפסד מזערי בהשוואה לתעופה העולמית.

חששות מפשיטת רגל של ג'פן איירליינס הפילו מניית החברה בטוקיו; ירידות במניות מגזר התעופה באסיה

מניית ג'פן איירליינס, חברת התעופה הגדולה ביפן, צנחה בבורסת טוקיו בשל ההשערות כי החברה עשויה לפשוט את הרגל - אפילו לאחר ששר התחבורה היפני אמר כי ישנן אפשרויות אחרות עבור חברת התעופה הלא רווחית. מניית ג'פן אירליינס נפלה ב-25% בבורסת טוקיו לאחר שמוקדם יותר הבוקר ירדה ב-32%. מחזור המסחר במניה היה גדול פי שבעה מהממוצע לשלושת החודשים האחרונים.

"בעלי המניות בחברה משערים שפשיטת רגל היא מה שיקרה", אמר מיטסושיגה אקינו מחברת ניהול הכספים איצ'יושי אינווסמנט מנג'מנט לבלומברג, והוסיף: "הם פשוט נפטרים מהמניה. הערך שלה יהיה אפס עם החברה תפשוט רגל".

עוד הנחות בכניסה לאתרי טבע ולגנים הלאומיים?

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן (ליכוד), התבקש בכנסת להגדיל את אוכלוסיית המבקרים שייהנו מהנחות בכניסה לאתרי הטבע והגנים הלאומיים. הבקשה עלתה בסיכומו של דיון בסוגיית דמי הכניסה בוועדה לפניות הציבור. יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה), אמר שיעלה את הבקשה לפרטיה בפגישתו הקרובה עם השר ארדן.

מקלב ציין כי בכוונתו לפנות גם למנכ"ל המוסד לביטוח לאומי, אסתר דומיניסיני, בבקשה לשתף פעולה עם המשרד להגנת הסביבה ולהשתתף במימון ההנחות לאוכלוסיית הנכים באמצעות הקרן למפעלים מיוחדים של המוסד.

  «     1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   ·   436       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות