למרות המשבר הכלכלי - 66% מהישראלים מתכוונים לצאת לנופש במהלך שנת 2009

עוד עולה מהסקר כי חלה עליה של 9% בקרב הישראלים שמתכוונים לנפוש השנה בארץ (כ- 27% השנה לעומת כ- 18% על פי סקר זהה שנערך אשתקד). כמו כן, חלה ירידה של כ- 4% בקרב הישראלים המתכוונים לנפוש השנה בחו"ל (כ- 20% השנה לעומת כ- 24% אשתקד). בקרב הישראלים שמתכוונים לנפוש גם בארץ וגם בחו"ל, התוצאות היו זהות השנה ובשנה שעברה: 15%.

בנוסף, מבין הנשאלים שמתכוונים לנפוש השנה בחו"ל, עולה כי מבין היעדים שהוצגו בפניהם כ- 64% ייסעו לאירופה, כ- 39% לאמריקה, כ- 19% ליוון, קפריסין והאיים, כ- 17% למזרח הרחוק, כ- 16% לתורכיה וכ- 5% לסיני.

נערים גנבו מספרי אשראי, והזמינו איי-פודים

פיצות, ארוחות במסעדות ומכשירי אלקטרוניקה בשווי עשרות אלפי שקלים - זה היקף הונאת כרטיסי האשראי של כנופיה מהשפלה, שחבריה עדיין לא סיימו תיכון. יחידת ההונאה של מחוז מרכז הצליחה לעלות על כנופיית הנערים, תלמידי כיתה י"א, ולעצור אותם לחקירה בעקבות דיווח שהתקבל מחברת כרטיסי האשראי "לאומי קארד". ל-11 הנערים אין עבר פלילי ובתום חקירתם אתמול (יום ב') הם שוחררו ויופנו לשירות המבחן.

לפני כמה שבועות גילו בחברת כרטיסי האשראי כי נפרץ מאגר נתונים שהכיל בתוכו מספר כרטיסי אשראי. בדיקה שערכה המשטרה גילתה כי פרטי כרטיס האשראי היו מוצפנים באתר אינטרנט של חברת תיירות.

נתב"ג: ניסוי במערכת נחיתת מכשירים חדשה

במסגרת שיפור הבטיחות בנמל התעופה בן גוריון החלו השבוע טיסות הבדיקה לקראת הפעלת הליך שיאפשר נחיתת מטוסים באמצעות מכשירים, דבר שישפר את רמת הבטיחות בשדה.

בשדה הותקנה בהשקעה של שני מיליון שקל מערכת LDA - Localizer Directional Aid המערכת הותקנה על פי המלצות דוח רשות התעופה האמריקנית, ה-FAA, ודוח ועדת לפידות. המערכת החדשה תאפשר למטוסים לבצע נחיתת מכשירים, בכל מזג אוויר, על מסלול 30.

קפריסין: אפשר גם אחרת

כשמחפשים יעד חופשה קרוב, תמיד חושבים על קפריסין. כשחושבים על קפריסין, תמיד מגיעים לחופשה הבנאלית: דיל טוב, מלון על החוף ורכב לנסיעה בהרים, הכל מתחבר יפה. ואז, כמו תמיד, הנסיעה לנתב"ג, השיטוט הרגיל בחנויות הדיוטי-פרי, הטיסה, הנחיתה, הנסיעה למלון, ארוחות הבוקר.. הכל מוכר, וכאילו אומר : been there, done that.

אבל אפשר גם אחרת. חשבתם פעם להגיע לקפריסין בדרך הים, ועוד בסטייל? רק 180 מייל מחופי ישראל, מרחק של כיום וחצי הפלגה ממרכז הארץ, נמצאת המרינה של לרנקה. המסע נראה אחרת כשהוא נערך ביאכטה מפרשית, המפליגה בלב הים, עם הרוח, השקט והשלווה.

הישרדות באוויר

לאחר שכל הנוסעים ניצלו בתאונת המטוס שנחת בנהר ההדסון, מומחה לבטיחות תעופה ציין כי קיימת מגמה, שאמנם קשה לאמוד אותה, בה אנשים שרדו התרסקויות מטוסים בתאונות שבעבר היו קטלניות. בארבע תאונות המטוס הגדולות האחרונות הנוסעים ניצלו.

"אחת הסיבות לכך היא מזל, אבל הרבה מזה הוא תוצאה ישירה של תגובה טובה יותר של הצוות, אימונים ומטוסים יציבים", אמר מומחה מהאוניברסיטה לאווירונאוטיקה - אמברי-רידל, ומהמרכז הטכנולוגי במסצ'וסטס.

  1   2   3     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות