אירופה מזהירה את חברות התעופה בישראל

האם גם אירופה תוריד את דירוג בטיחות חברות התעופה הישראליות? חברות התעופה בישראל קיבלו הודעה מאיגוד התעופה הבינלאומי (IATA) המזהירה אותן שאם לא ישפרו את רמת הבטיחות, יוכנסו לרשימה השחורה. הערב (יום ה') דווח בערוצי הטלוויזיה כי חברות התעופה האזרחיות קיבלו אזהרה, לפיה אם לא יוכנסו שיפורים בתחום הבטיחות - ייתכן שייאסר עליהן לנחות בתחומי האיחוד האירופי.

במשרד התחבורה טוענים כי אין מדובר בהודעה רשמית, אלא בהתכתבות שנשלחה לשלושת החברות הישראליות ולרשות התעופה האזרחית, שמתריעה על ליקויים שהתגלו בבדיקות של האירופים ומבקש מהם לשים דגש על הנושא.

חשש: מטוסים ישראלים לא יורשו לנחות באירופה

האיחוד האירופי מזהיר את חברות התעופה הישראליות: אם לא תשופר הבטיחות לא תורשו לנחות באירופה.

בחודש דצמבר הורידה רשות התעופה הפדרלית של ארה"ב את דרגת הבטיחות של ישראל לקטגוריה של מדינות עולם השלישי. זאת, עקב ליקויי בטיחות טיסה ופיקוח שלא תוקנו עד היום, גם בנתב"ג. הורדת הדרגה הכניסה את ישראל ל"מועדון" לא מחמיא של 10-20 מדינות: מדינות עולם שלישי, אוקראינה, ומדינות כמו הונדורס והאיטי.

אירופה נאבקת על התייר הישראלי

בשל התקררות היחסים בין ישראל לטורקיה, מתכננות מדינות רבות באירופה למשוך אליהן את התיירים הישראלים. מדי שנה יוצאים לטורקיה כחצי מיליון ישראלים, בעיקר בתקופת החגים ובחודשי הקיץ. בין האביב לקיץ יוצאות גם קבוצות גדולות של ועדי עובדים.

לדברי המשנה למנכ"ל אופיר טורס, יהודה זפרני, בתי מלון רבים בבורגס שבבולגריה וכן בקפריסין נערכו מחדש כדי למשוך את התייר הישראלי - ומבתי מלון של לינה וארוחת בוקר או חצי פנסיון, נהפכו למלונות על בסיס "הכל כלול".

"הכל כלול" גם בבולגריה וקפריסין

משבר התיירות של הישראלים עם טורקיה לא הותיר את אירופה אדישה: בתי מלון בבולגריה ובקפריסין הפכו לקלאבים "הכל כלול" כדי להתאים את עצמם לתייר הישראלי. על פי ההערכות, גם ברטיסלבה, בודפשט ופראג צפויות ליהנות מגידול בתיירות הישראלית עקב התקררות היחסים עם טורקיה.

יהודה זפרני, משנה למנכ"ל חברת אופיר טורס אמר כי מידי שנה, כחצי מיליון ישראלים יוצאים לנופשונים בטורקיה. לדבריו, "בשנת 2009 טורקיה תחווה ירידה דרסטית בתיירות הישראלית אשר תופנה ליעדים אחרים באירופה, בעיקר צ'כיה, בולגריה, קפריסין, הונגריה ועוד".

רוצים לטוס? תוסיפו 19 אירו על מה ששילמתם

כמה מקומם לקבל הבטחה מחברת נסיעות שטיסתכם אושרה, אחר כך הודאה בכך שלא כירטסו אותה, ולבסוף דרישה לשלם מחיר גבוה יותר - כי על הטיסה נותרו רק מקומות יקרים.

זה מה שקרה לנדב (שמו המלא שמור במערכת), שהזמין חבילה של טיסה ומלון לאמסטרדם - לו ולשלושת חבריו - באמצעות חברת גוליבר.

  1   2   3   4     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות