דיילת ב-BMI הבריטית סירבה לעטות רעלה ולצעוד מאחורי הדיילים הגברים במקומות ציבוריים בטיסות לסעודיה - ופוטרה

חברת התעופה הבריטית BMI מחקה את ישראל מהמפות האלקטרוניות המוצגות לנוסעיה בחלק מהמטוסים שלה. כך דווח הבוקר (ה') בגלי צה"ל.

הסיבה למעשה, על-פי הדיווח, היא להימנע מלהכעיס את הנוסעים המוסלמיים. בטיסות החברה מלונדון לתל-אביב לא מופיעה ישראל על המפה - ובמקומה מופיע שמה הערבי של חיפה לפני הכרזת העצמאות. עם זאת, המרחק בין מיקום המטוס לבין העיר מכה, הקדושה לאיסלם, דווקא מופיע.

עוד ישראלית בבידוד, אירופה שוקלת לבטל טיסות

מקרה שישי של חשד לשפעת החזירים בישראל, פעוט מת בארה"ב, חשש למקרה ראשון באפריקה ואירופה שוקלת להפסיק את כל הטיסות למכסיקו - אלו ההתפתחויות האחרונות סביב נגיף שפעת החזירים, שממשיך להכות במקומות נוספים בעולם.

אשה בת 56 ששבה מטיול במכסיקו אושפזה בבית החולים מאיר בכפר-סבא, מחשש שלקתה בשפעת החזירים. היא מאושפזת בבידוד ומצבה מוגדר טוב. בסך הכל אובחנו בוודאות שני מקרים של שפעת החזירים בישראל - תומר וג'ים, בן 26 ממושב גאולים, המאושפז בנתניה; וגבר בן 49 שהגיע ממכסיקו לפני יומיים, ומאושפז בבית החולים מאיר בכפר-סבא.

נמה"ת חיפה ייסגר למשך חודשיים

נמל התעופה חיפה ייסגר ב-30 לאפריל לצורך ביצוע עבודות לשדרוג הבטיחות. כך הודיעה (יום ג', 28.4.09) רשות שדות התעופה.

נמל התעופה צפוי להיפתח ולשוב לפעילות ב-1 ליולי 2009.

ביום חמישי: נמל התעופה בחיפה ייסגר למשך חודשיים

שדה התעופה בחיפה ייסגר ביום חמישי הקרוב לצורך ביצוע עבודות שדרוג, כך נמסר היום (ג') מרשות שדות התעופה. למעט נחיתות והמראות של מסוקים, ייסגר הנמל לכל פעילות אחרת מיד לאחר יום העצמאות, והוא צפוי להיפתח ב-1 ביולי.

במסגרת העבודות תכרה מנהרה תת קרקעית באורך של 80 מטר, מתחת למסלול ההמראות והנחיתות, שבעתיד תאפשר להולכי רגל לחצות את המסלול מצדו האחד של הבסיס הצבאי לצדו השני.

ארגון הבריאות העולמי: הבדיקות בשדות התעופה אינן יעילות

ארגון הבריאות העולמי שהתכנס היום (שלישי) קבע כי אין טעם להטיל הגבלות על התנועה בשדות התעופה, מאחר והסריקות המתקיימות כיום לאיתור שפעת החזירים בשדות התעופה אינן יעילות. עוד קבע היום הארגון כי המחלה מועברת במגע בין בני אדם.

"בהחלט סביר שבשדות התעופה ובמעברי הגבול יעברו אנשים הנושאים את המחלה, אולם לא ניתן יהיה לזהות אצלם את הסימפטומים. לכן, כל הגבלות התנועה שהיו נהוגות בתקופת התפרצות הסארס, הן פשוט לא יעילות", אמר דובר הארגון גריגורי הרטל.

  «     1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   ·   41       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות