אפריל: ירידה של 6% במספר הטיסות בעולם

בחודש אפריל נרשמה ירידה של 136 אלף טיסות סדירות עם חברות התעופה בעולם, בהשוואה לחודש המקביל אשתקד, כך עולה מנתונים שפרסמה אתמול (ב') חברת שירותי המידע התעופתי OAG. מדובר בירידה של 6% במספר הטיסות, וירידה של 3% בקיבולת המושבים - פחות תשעה מיליון מושבים.

אפריל זהו החודש התשיעי ברציפות שבו נרשמו ירידות במספר הטיסות ובקיבולת המושבים. בסך הכל פעלו ברחבי העולם בחודש זה 2.34 מיליון טיסות, שהציעו 287.3 מיליון מושבים.

פרויקט למניעת איבוד מזוודות ייושם בנתב"ג

נתב"ג נבחר כאחד מ-20 נמלי תעופה בעולם, שבהם ייושם פרויקט BIP (Baggage Improvement Program), שעיקרו מציאת פתרונות לשרשרת של גורמים, הקשורים לכך שמזוודות אינן מגיעות ליעדן בזמן.

מדובר בתוכנית שמפעיל יאט"א (ארגון חברות התעופה הבינלאומי), כאשר הכוונה היא ליישם את הפתרונות הללו ב-200 נמלי תעופה בעולם עד 2012. כשיוטמע הפרויקט, הוא צפוי לחסוך לתעשייה כ-1.9 מיליארד דולר בשנה.

מארגני התיירות: הטלת מע"מ על תיירות נכנסת - סותרת את תוכנית הממשלה להגדלת מספר המועסקים והתוצר

לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל הצטרפה לקריאת המלונאים לראש הממשלה לבטל את הטלת המע"מ על תיירות נכנסת. הלשכה עוסקת בתיירות קבוצתית מחו"ל, המהווה את עמוד השדרה של התיירות לישראל. לדעת הנהלת הלשכה, מדיניות ביטול המע"מ בטעות יסודה, והיא מנוגדת למטרות התוכנית ליצור מקומות עבודה ולהביא לצמיחת המשק.

במכתב לראש הממשלה ולשרי האוצר והתיירות כותבים ראשי הלשכה, היו"ר שמואל מרום והמנכ"ל עמי אתגר, כי כוונת התוכנית הכלכלית של הממשלה להציל מקומות עבודה ולהזניק את המשק ובאותה נשימה להטיל מע"מ על התיירות הנכנסת, "מהווה סתירה פנימית במדיניות הממשלה".

הישראלי שהתפרע בטיסה: הייתי בדרך לטיפול

הצעיר הישראלי שהתפרע בשבת בטיסה מניו יורק לארץ, מה שגרר נחיתת חירום, הואשם אמש (יום ב') בבוסטון ב"הפרעה לצוות המטוס" - וכפר באישום.

על טיסת "דלתא איירליינס" שהמריאה משדה התעופה JFK בניו יורק היו 206 נוסעים. אחד הנוסעים, ישראלי בן 22, החל לפתע להשתולל. לפי התביעה בארצות-הברית הוא ניסה לפרוץ לתא הטייס. נוסעים וצוות הטיסה הצליחו להשתלט עליו, ולאחר הנחיתה בבוסטון הוא נעצר.

העליון: ישראלי שנפגע בתאונת דרכים בחו"ל רשאי לתבוע בארץ את נהג הרכב שגרם לה - אם היה ישראלי

בית המשפט העליון קבע באופן תקדימי כי ישראלי שנפגע בתאונת דרכים שהתרחשה בחו"ל רשאי לתבוע את נהג הרכב הישראלי שלטענתו גרם לתאונה, גם בישראל ולא רק במקום קרות התאונה.

הקביעה ניתנה במסגרת תביעתו של רוני יובינר, שנפצע קשה בתאונת דרכים שהתרחשה בניו זינלנד שבעקבותיה הפך למשותק. יובינר, באמצעות עוה"ד ורד כהן ורענן בר-און, תבע את נהגת הרכב בו שהה בזמן התאונה, גם היא ישראלית, וטען כי נהגה באופן רשלני וניסתה לבצע עקיפה אסורה בין שתי משאיות, דבר שגרם לאובדן שליטתה על הרכב והתהפכות הרכב לתהום.

  «     1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   ·   41       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות