הקץ לשנת הלילה של תושבי חולון-פאתי י-ם? חב' התעופה הזרות מבקשות לפתוח את נתב"ג לפעילות לילית

יו"ר מועצת המנהלים של רשות שדות התעופה (רש"ת), עובדיה עלי, נפגש אתמול עם פאנל חברות התעופה הזרות בישראל. חברי הפאנל העלו בפגישה את סוגיית פתיחת נתב"ג להמראות בלילה וטענו שהעניין חשוב מאוד בעבורם ושהם נפגעים מהמדיניות הקיימת.

לדבריהם, פתיחת נמל התעופה בלילה תאפשר לחברות להגדיל את מספר טיסותיהן מישראל. נכון להיום, נתב"ג סגור בין 1:40 ל-5:30 להמראות מטוסים כדי למנוע מטרדי רעש מטוסים. עלי אמר למנהלים כי שינוי מדיניות זו הוא בסמכותו הבלעדית של שר התחבורה ואמר כי בכוונתו להעלות את עמדת הפאנל בפני השר החדש, ישראל כץ.

פסח מתקרב - והחרם על טורקיה מתפוגג: ביקושים ערים לאנטליה

עשרות טיסות מישראל לאנטליה יתקיימו במהלך חופשת הפסח, בניגוד לשלושת החודשים שקדמו לה. לפי סוכני הנסיעות, בחודשים האחרונים נרשמה ירידה של כ-80% בתיירות לטורקיה. משרד התיירות הטורקי דיווח על ירידה של 60% בחודשים ינואר-פברואר. לקראת הפסח, שבים הישראלים להזמין חופשות לאנטליה, למרות שעדיין צפויה ירידה של עשרות אחוזים לעומת הפסח שעבר.

לדברי מנכ"ל חברת השטיח המעופף, איל קשדן, ניכרת עלייה משמעותית לנופשונים טורקיה בימים האחרונים לעומת החודשים הקודמים.

10 אתרים למתיירים

Couch Surfing, פרוייקט חופשי ותיק שמתנהל דרך האינטרנט מאז 2003, הוא אתר שמאפשר לכם לטייל בלי לגור במלונות משעממים ורוויי תיירים, אלא בדירות אמיתיות. השיטה היא החלפת דירות, עם בעלי דירות אחרים שאפשר למצוא דרך האתר - קחו דירה לשבועיים בפריז, תנו בתמורה דירה לשבועיים בחיפה. נשמע מסוכן, לתת לזר להסתובב לכם בבית במשך כמה שבועות? נכון שמדובר בהימור, אבל ב-Couch Surfing יש מערכת דירוג והמלצות של מחליפי דירות אחרים, אותנטיקציה באמצעות כרטיס אשראי ועוד. מדובר באתר האמין ביותר מסוגו, ואם החלטתם לבצע גלישת ספות בעצמכם, זה המקום.

למרות הכל: הישראלים יטוסו לאנטליה בפסח

על אף ההערכות שנמסרו מרשות שדות התעופה על ירידה של כמעט מחצית בתנועת הנוסעים מישראל לטורקיה בפסח, בימים האחרונים מדווחות חברות התיירות על עלייה ניכרת והתעוררות בביקוש לטיסות לאנטליה בחג. מחברת קווי חופשה נמסר שהחברה הוסיפה היום עשר טיסות על לוח הטיסות המתוכנן, ובסך הכל תפעיל 25 טיסות לאנטליה לאורך החג.

עמי כהן, המשנה למנכ"ל קווי חופשה, מציין כי החזרה לאנטליה נובעת מהמחירים אטרקטיביים. בנוסף, מוסיפה קווי חופשה בפסח גם שלוש טיסות לקפריסין – שתי טיסות שיצאו בערב ליל הסדר ויאפשרו שהות בחג ובסוף השבוע, וטיסה נוספת ליציאה ערב החג השני.

בן ה-7 וסבתו שנעצרו בנתב"ג ישוחררו היום

התפתחות חיובית בפרשת משפחת גרסס הנרדפת מזה שנים בקולומביה על רקע פוליטי: היום (ה') בצהריים ישוחררו הסבתא בת ה-80 והנכד בן ה-7 הנתונים במעצר מאז יום ראשון במתקן המסורבים בנמל התעופה דוד בן-גוריון. ביום ראשון פורסם לראשונה כי השניים נעצרו לאחר נחיתתם בישראל מאחר ולא היו ברשותם אישורי כניסה.

בעקבות פרסום המקרה בתקשורת הגיעו נציגי האו"ם לתחקר את הסבתא במתקן, ואתמול התערב במקרה גם ראש מינהל האוכלוסין וההגירה, יעקב גנות, שהורה על שחרורם בערבות כספית.

  1   2   3     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות