אלפי משפחות בחרו לנפוש בגולן במהלך חג הפסח

מנתוני ההזמנות של עמותת תיירות גולן, לקראת חופשת חג הפסח עולה כי אלפי משפחות בעיקר צעירות מתחת גיל 35 עם ילדים קטנים, בחרו לבלות את ימי חג הפסח בחדרי האירוח ובצימרים בגולן וזאת עקב שפע הפעילויות והאירועים המוצעים במהלך החג במיוחד לילדים ועקב מחירי החבילות האטרקטיביות.

עמותת תיירות גולן פתחה את מרכזי המידע שלה לרשות המטיילים ותסייע להם במהלך כל ימי החג.

חברות תעופה מקזחסטן, תאילנד ואוקראינה - המצטרפות החדשות ל"רשימה השחורה" באירופה

שש חברות תעופה מקזחסטן, חברה אחת מתאילנד, חברה אחת מאוקראינה וכל חברות התעופה מהמדינה המערב אפריקאית בנין - הן המצטרפות החדשות ל"רשימה השחורה" של הנציבות האירופית, המתעדכנת היום (ד').

מדובר ברשימת חברות התעופה שאינן מורשות לטוס במרחב האווירי של מדינות האיחוד האירופי, בשל בעיות בטיחות. הרשימה החדשה מחליפה את זו שפורסמה בנובמבר 2008.

דירוג בתי-המלון בישראל חוזר: משרד התיירות פנה לחברות בינלאומיות לקבלת הצעות לדירוג

11 שנה לאחר שהופסק דירוג בתי המלון בישראל, מנסה משרד התיירות להחזיר את השיטה: המשרד פנה בשבועות האחרונים לכמה חברות בינלאומיות לדירוג בתי מלון בבקשה לקבל הצעות להתקשרות מסחרית לצורך דירוג רמת בתי המלון בישראל. בנוסף לדירוג, התבקשו החברות להציע מנגנון לבקרה על רמת המלונות כפי שדורגה. מדובר בתחום ותיק בו פועלות ברחבי העולם עשרות שנים חברות עסקיות (דוגמת חברת מישלן ו-AAA) העוסקות בדירוג מקצועי של בתי מלון על פי פרמטרים מקצועיים קבועים ושוויוניים. יש לציין כי בהתאחדות בתי המלון טוענים כי המהלך התבצע ללא שיתופם.

לגלות את האתרים הנסתרים שבלב שטחי האש

החג הקרוב יספק הזדמנות נדירה למאות אלפי המטיילים לבקר בכמה מהאתרים היפים בישראל, הסגורים רוב השנה לטובת פעילות של מערכת הביטחון. ואולם, מי שמעוניין ליהנות מהחוויה המיוחדת שמעניק החג הזה, ייאלץ לתאם מראש את הטיול עם צה"ל.

מערכת הביטחון מחזיקה במחצית משטחה של ישראל. רוב השטח מיועד לאימונים וחלק גדול ממנו נמצא בשמורות טבע. הנוכחות הצבאית מונעת פיתוח ובנייה בשטחים בעלי חשיבות לטבע ולנוף, אך הצבא מטיל מגבלות רבות על הנגישות הציבורית ובחלק מהמקרים לא מתחזק את השטח באופן שמבטיח שמירה על הטבע לטווח הארוך.

למרות המצב הכלכלי: הנגב בתפוסה מלאה

המשבר הכלכלי הוא כבר דייר קבע בכל רחבי הארץ, אבל על איזור אחד נראה שהוא החליט לפסוח, לפחות בתקופה הקרובה. כרבע מיליון מטיילים צפויים לטייל ברחבי הנגב במהלך חג הפסח, ועשרות אלפים שהתכוונו לנפוש באיזור יצטרכו למצוא לעצמם מקומות אחרים להעביר בהם את החג.

בעיירה מצפה רמון, למשל, צפויה תפוסה מלאה בכל חדרי האירוח, הצימרים ובתי המלון, ואפילו בחדרים שמציע להשכרה בית ספר שדה. עשרות תושבים הפגינו רוח יזמית, והשכירו את בתיהם למטיילים במחיר של כ-4,000 שקל לשבוע. הם יעבירו את החג אצל קרובי משפחה.

  1

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות