לא רק בישראל: שני מיליון בריטים יטוסו לחו"ל לרגל הפסחא

"יציאת מצרים" לא רק דרך נתב"ג ולא רק בישראל: ארגון סוכני הנסיעות הבריטי (ABTA) מעריך, בהודעה שפרסם אתמול (ד'), כי קרוב לשני מיליון בריטים ייסעו מעבר לים לחופשת הפסחא, בשבוע הבא. תנועת החג, כך מעריכים, תביא לעלייה של כ-20% בתנועת הנוסעים הבריטים באפריל השנה, לעומת החודש המקביל בשנה שעברה - נתון מעניין בהתחשב במשבר הכלכלי.

לתשומת לב משרד התיירות הישראלי: הנקודות "החמות" השנה, תרתי משמע, מצד התיירים הבריטים, הן ספרד, האיים הקנריים, טורקיה, מצרים וטוניסיה. גם קובה הופכת ליעד אטרקטיבי עבור הבריטים, וכן פלורידה כיעד מבוקש לחופשה משפחתית ארוכה.

מטיילים בחג: תפוסה של מעל 90 אחוז בצימרים

בסיני מסוכן , טורקיה ירדה מהפרק - אז חוזרים לטייל בארץ: אלפי מטיילים ניצלו היום (ה') את מזג האוויר האביבי - אם כי מעט קריר - והציפו את אתרי התיירות בצפון הארץ ובדרומה. תפוסת החניונים, החאנים, הצימרים ובתי האירוח בכל רחבי הארץ עולה על 90 אחוז. באתרי התיירות מדווחים על עלייה בכמות המטיילים ביחס לשנים קודמות - שבהחלט תואמת את הירידה במספר היוצאים לחו"ל, שנזקפת לחובת המיתון הכלכלי.

בצפון, התחלף מזג האוויר הסגרירי של ערב החג בשמים כחולים, שאיפשרו את הגעתם של מטיילים רבים. "אנו חשים בשינוי משנים עברו", סיפר ל-ynet מנכ"ל עמותת תיירות גולן, שמוליק חזן.

אזרח ישראלי נעדר בפנמה מזה שלושה שבועות

תומר הרשקו, תושב נתניה בן 30, הגיע לפנמה בחודש שעבר, ומאז 19 במרס נעלמו עקבותיו. בני משפחתו פנו למשרד החוץ לפני כשבוע, אולם עד כה לא נמצא קצה חוט שיוביל למציאתו.

אחות של תומר, אדוה הרשקו, סיפרה ל-ynet: "תומר טס למיאמי ב-28 בינואר והגיע לפנמה ב-10 במרס. תשעה ימים לאחר מכן דיברנו איתו בפעם האחרונה ומאז הוא לא יצר קשר. לפני כן הוא היה מתקשר כל שלושה ימים. הוא נחשב נעדר גם לפי רשויות ארצות הברית ואנחנו עובדים על זה שגם פנמה וקוסטה ריקה יגדירו אותו כנעדר.

  1

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות