בסיני - מסוכן ודליל; באילת - 100% תפוסה

במסוף הגבול בטאבה דיווחו היום (ג') על תנועה דלילה מאוד של מטיילים שירדו לחצי האי סיני. אם בעונות הקודמות עברו רבבות, בערב החג השני חצו את הגבול כמה אלפים - רובם ערבים. הרוב ויתרו על התענוג בשל ההתרעות החמות מאוד לפיגועים והמצוד אחר מחבלים. אבל מצדו השני של הגבול, צפוף ושמח. בבתי המלון באילת, שם נמדדו היום 35 מעלות, נרשמת תפוסה מלאה בבתי המלון, וגם החופים מלאים.

על פי הנתונים במסוף טאבה, בסיני שוהים כרגע בין 250-350 יהודים ישראלים ועוד כמה אלפי ערבים ישראלים.

פסחא: 7,000 צליינים ביקרו באתר הטבילה בירדן

אלפי צליינים הגיעו הבוקר (יום ג') לאתר הטבילה קסר אל-יהוד הסמוך ליריחו - האתר השלישי בחשיבותו לנוצרים.

כ-7,000 מאמינים נוצרים מרחבי העולם ביקרו היום באתר הטבילה, בהם לא מעטים שחסכו כל חייהם כדי להגיע לארץ הקודש. "אנחנו כל כך מתרגשים", אמר אחד מהם כשדמעות בעיניו. "אנחנו לא מאמינים שאנחנו במקום כל כך קדוש".

תמו ההפגנות בתאילנד: המפגינים התפזרו, המנהיגים נעצרו

המשבר הפוליטי בתאילנד תם הבוקר (שלישי) בניצחון לממשלה המכהנת לאחר שארבעת מנהיגי מפגיני האופוזיציה הכריזו על הפסקת המחאות והסגירו את עצמם למשטרה.

כוחות המשטרה והצבא הבטיחו שלא יפגעו במפגינים שלא היו מעורבים בהתפרעויות האלימות אתמול, אך הוסיפו כי הגרעין הקשה של המפגינים יעצר.

חברת התעופה האוסטרלית קואנטס חוזה הפסד שיא למחצית השניה של השנה; תקצץ 1,750 משרות

קואנטס, חברת התעופה הגדולה באוסטרליה, חוזה הפסד שיא למחצית השניה של השנה. החברה תקצץ 1,750 משרות בחברה בעקבות הירידה בביקוש לכרטיסי טיסה למחלקה הראשונה ולמחלקת העסקים.

קואנטס צופה הפסד תפעולי של 188 מיליון דולר אוסטרלי (137 מיליון דולר), לפי תחזית לשלל השנה שתסתיים ביוני, שהעניקה החברה היום. לכלל שנת 2009 צופה החברה נפילה של 93% ברווח התפעולי שלה. במחצית השנה שנסתיימה בדצמבר רשמה החברה רווח תפעולה של 288 מיליון דולר.

תאילנד: האופוזיציה קוראת לסיים ההפגנות

ההפגנות האלימות בבנגקוק מתקרבות לסיום? רשת הטלוויזיה התאילנדית דיווחה הבוקר (ג') כי מנהיגי האופוזיציה במדינה קוראים לתומכיהם ולפעילים לסיים את ההפגנות וקוראים לצבא להסיר את המצור על בניין הממשלה. "עלינו לעצור משום שעלינו לדאוג לחייהם של תומכינו", אמר אחד ממנהיגי האופוזיציה, ג'אטופורן פרונפאן לסוכנות הידיעות רויטרס.

מנהיגי האופוזיציה דורשים לפתוח בשיחות עם מפקדי הצבא התאילנדי על מנת לפנות את המפגינים מבניין הממשלה בשלום, מבלי שאף אחד ייפגע.

  1

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות