הצעה: להגביל את התיירות לאנטארקטיקה

אנטארקטיקה הפכה ליעד תיירות מבוקש ומספר המבקרים ביבשת גדל פי ארבעה בעשור השנים האחרון. כעת סבורים מומחים שיש להגביל את מספר התיירים המגיעים ליבשת ומשייטים בספינות באוקינוסים סביבה, מחשש לפגיעה בלתי הפיכה במערכת האקולוגית הרגישה.

אנטארקטיקה אינה טריטוריה ריבונית של אף מדינה והיא מנוהלת מכוח "האמנה האנטארקטית" - הסכם בין 28 מדינות המתייחס לשורה של נושאים. בשבועיים האחרונים מכונסים נציגי המדינות החברות באמנה לדיון מיוחד, המציין גם מלאת 50 שנה לכינונה, ונציגי בריטניה הניחו על סדר היום הצעה להסכם מיוחד בנושא התיירות סביב הקוטב.

אריסון נגד פיראטים: חברת שיט התענוגות קרניבל משתפת פעולה עם צבאות ארה"ב ובריטניה

קרניבל, חברת שיט התענוגות הגדולה בעולם הנמצאת בבעלות משפחת אריסון, משתפת פעולה עם צבא ארה"ב ומשרד ההגנה של בריטניה כדי להגן על הנופשים בספינותיה מפני התקפות של פיראטים.

"אנחנו מתייחסים לנושא ברצינות רבה ביותר", אמר סמנכ"ל התפעול של קרניבל, האוורד פרנק, בתגובה לשאלה שהוצגה לו באסיפה השנתית של בעלי מניות החברה. "לעולם לא נעמיד בסכנה אף נוסע או חבר צוות", הוסיף.

אוסטרליה: ארבעה נחשי פיתון השתחררו במטוס

ארבעה נחשי פיתון צעירים נמלטו ממכל אחסון על מטוס נוסעים באוסטרליה, עוררו מהומה, הביאו לביטולן של שתי טיסות - ועדיין לא נמצאו. כך דיווחה היום (ה') חברת התעופה "קוונטאס".

12 נחשי פיתון מסוג סטימסון, שאינם ארסיים, עלו על הטיסה שיצאה ביום שלישי מאליס ספרינגס למלבורן. הם אוחסנו בתא המטען של המטוס, בשק שהוכנס אל מכל קצף-פלסטיק ובו חורי אוויר. כשנחת המטוס, התברר שבמכל נותרו רק שמונה נחשים.

שר התיירות: "אין באילת מה לעשות"

"חוץ מהטיילת ועוד כמה אטרקציות, אין לאילת הרבה מה להציע לתיירים וגם לא לישראלים‭,"‬ כך אומר שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, בשיחה ל"ממון‭."‬ "אין באילת מה לעשות, וזה אומר שאנחנו מפסידים את התיירים לטובת שארם א-שייך ולטובת כל מה שבונים היום באזור עקבה‭,"‬ הוא מוסיף.

בעקבות זאת מכין השר מיסז'ניקוב תוכנית לפיתוח דרום אילת באזור חוף אלמוגית. הכוונה היא לבנות שם בתי מלון וחדרי אירוח ולפתח את כל רצועת החוף - שכיום אין בה כמעט דבר פרט למלון הנסיכה. בנוסף הוא מתכוון להגיש תוכניות להקמת אטרקציות תיירותיות באילת.

טיסת ישראייר המריאה למרות תקלה בבלמים

נוסעי טיסת ישראייר שיצאה אחר הצהרים מנמל התעופה בן גוריון לאילת נדהמו לגלות זמן קצר לפני ההמראה כי מערכת הבלמים האוטומטית של המטוס לא עובדת.

הטייס הודיע על כך לנוסעים זמן קצר לפני ההמראה באמרו כי זהו המצב וכי בשל התקלה הוא יוכל להפעיל את הבלמים של המטוס אך ורק ידנית. "מי שלא רוצה לעלות לטיסה - שיגיד", אמר לנוסעים.

  1   2     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות