האיחוד האירופי חוקר חשד להפרת חוקי ההגבלים העסקיים על ידי שבע חברות תעופה בקווים טרנס-אטלנטיים

רשות ההגבלים העסקיים של הנציבות האירופית פתחה בחקירה נגד שבע חברות תעופה המפעילות קווי תעופה טרנס-אטלנטיים, בחשד כי שיתוף פעולה ביניהן פגע בתחרות. הנציבות מנהלת שתי חקירות נפרדות. הראשונה, מתמקדת בתוכנית של חברות התעופה אמריקן איירליינס, בריטיש איירווייס ואיבריה, לשתף פעולה בהפעלת קווי תעופה בין אירופה לארה"ב. החקירה השנייה מתמקדת בשיתוף פעולה בין חברות התעופה לופטהנזה, יונייטד איירליינס, אייר קנדה וקונטיננטל איירליינס.

"רמת שיתוף הפעולה במקרים אלה נראית מקיפה בהרבה מהמקובל בהסכמי שיתוף הפעולה בין חברות תעופה", נאמר בהודעת הנציבות.

למרות התקלה החמורה, ניסוי הקוד הפוזיטיווי הושלם

משרד התחבורה הפסיק ב-15 לאפריל את הניסוי במערכת הקוד הפוזיטיווי שנועדה להתריע על חטיפת מטוסים ופיגועי טרור. ההודעה על השלמת הניסוי נשלחה לחברות התעופה, למרות שרק ימים ספורים לפני כן גרמה טעות טייס בשימוש במערכת למצב חירום שכלל הזנקת מטוסי קרב לעבר מטוסו.

ההודעה מקצרת למעשה את זמן הניסוי שהחל ב-1 בדצמבר 2008 ואמור היה להימשך כשישה חודשים. עד כה השתתפו בו שלוש חברות תעופה זרות: דלתא איירליינס, אייר קנדה ואתיופיאן איירליינס. בסך הכל מדובר היה בכ-2,000 טייסים ו-450 טיסות בהן התבצע הניסוי.

אל על הציעה טיסה ללונדון ב-199 דולר; הכרטיסים נחטפו תוך שעתיים

הכרטיסים נחטפו: אחרי שאתמול (א') הודיעה בריטיש איירווייס על מבצע מכירות מוקדם לעונת החורף עם כ-30% הנחה במחירי כרטיסי הטיסה, וגם חברת bmi יצאה בשלל מבצעים, הציעה הבוקר אל על כרטיס טיסה ללונדון ב-199 דולר ונקודה אחת במועדון הנוסע המתמיד.

כשעתיים הספיקו לישראלים לרכוש את כל הכרטיסים שהקצתה אל על ללונדון, כך נמסר בשעות הצהריים מהחברה. מאל על נמסר כי מדובר בכ-400 כרטיסים שהוקצו למבצע, שנערך לרגל השקת הקו החדש של החברה לנמל התעופה לוטון, במסגרתו תוסיף אל על החל ב-3 במאי שש טיסות בוקר שבועיות ללוטון, במקביל לטיסותיה לנמל התעופה הית'רו.

סיכום פסח 2009: יותר אילת, פחות חו"ל

לפי נתוני רשות שדות התעופה בישראל (רש"ת), בפסח השנה נסענו פחות לחו"ל ויותר לאילת. החרם על טורקיה נמשך, ורק חצי ממספר הנוסעים שטסו לטורקיה בפסח שעבר הגיעו אליה השנה. ארה"ב, בריטניה, גרמניה, צרפת ואיטליה היו יעדי הטיסה המועדפים.

במהלך חג הפסח עברו בנמל התעופה בן גוריון כ-429 אלף נוסעים בטיסות בינלאומיות, ירידה של 13% לעומת פסח 2008. בתקופה זו נרשמו בנתב"ג 2,856 תנועות מטוסים בתנועה הבינלאומית, ירידה של 8% לעומת פסח 2008.

בחודש מארס נרשמה ירידה של 25% בכניסות המבקרים לישראל

בחודש מארס נרשמה ירידה של 25% בכניסות המבקרים לישראל בהשוואה לתקופה הזהה אשתקד. כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו היום.

על פי הנתונים, נכנסו במארס לישראל 200,200 מבקרים, מתוכם 180 אלף תיירים (ששהו לפחות לילה אחד בישראל), ירידה של 25% בהשוואה למארס 2008. 20 אלף כניסות היו של מבקרים לביקורי יום; ירידה של 37% בהשוואה למארס 2008. יצויין כי למרות הירידה המשמעותית בהשוואה לשנת 2008, שהייתה שנת שיא בתיירות הנכנסת, עדיין מהווה המספר עלייה של 2% בהשוואה לחודש מארס 2007.

  1   2     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות