העליון: ישראלי שנפגע בתאונת דרכים בחו"ל רשאי לתבוע בארץ את נהג הרכב שגרם לה - אם היה ישראלי

בית המשפט העליון קבע באופן תקדימי כי ישראלי שנפגע בתאונת דרכים שהתרחשה בחו"ל רשאי לתבוע את נהג הרכב הישראלי שלטענתו גרם לתאונה, גם בישראל ולא רק במקום קרות התאונה.

הקביעה ניתנה במסגרת תביעתו של רוני יובינר, שנפצע קשה בתאונת דרכים שהתרחשה בניו זינלנד שבעקבותיה הפך למשותק. יובינר, באמצעות עוה"ד ורד כהן ורענן בר-און, תבע את נהגת הרכב בו שהה בזמן התאונה, גם היא ישראלית, וטען כי נהגה באופן רשלני וניסתה לבצע עקיפה אסורה בין שתי משאיות, דבר שגרם לאובדן שליטתה על הרכב והתהפכות הרכב לתהום.

בקשה לייצוגית נגד מנהלי קופת הגמל של אל-אל: "השקיעו במכשירים פיננסיים מסוכנים"

לבית המשפט המחוזי בתל-אביב הוגשה תביעה ובקשה לאשר אותה כייצוגית בהיקף של כ-94 מיליון שקל נגד מנהלים בכירים לשעבר של קופת התמלוגים של עובדי אל-על. זאת, בטענה כי כתוצאה ממעשיהם השקיעה הקופה את כספי העמיתים במכשירים פיננסיים מסוכנים, מבלי שהנתבעים הבינו את טיב המכשירים.

בתביעה נטען כי כתוצאה מרשלנותם זו נגרם לכל אחד מהעמיתים נזק של 9.37% מכספי השקעתו בקופה, וההפסד הכולל מסתכם בכ-94 מיליון שקל.

בשל המשבר והירידה בתנועה לטורקיה: טרמינל 1 לא ייפתח הקיץ לטיסות בינלאומיות

בעקבות המשבר הכלכלי טרמינל 1 בנתב"ג לא ייפתח באופן מלא לטיסות בינלאומיות בקיץ הקרוב, כפי שהודיעה בשנה שעברה רשות שדות התעופה. אז דובר על כך שחברות השכר הטורקיות יעברו לפעול מהטרמינל הישן, אולם המיתון, כמו גם הירידה החדה בתנועת הישראלים לטורקיה, ישאירו את מרבית הנוסעים לחו"ל בטרמינל 3.

עם זאת נודע כי ברש"ת מתכננים ששתי חברות תעופה המוגדרות כמוזלות (לואו קוסט) יפעלו מהטרמינל הישן: האחת, החברה הבריטית Jet2.com שתפעיל טיסה שבועית בקו מנצ'סטר-תל אביב החל מ-21 במאי. השנייה, חברת איזי ג'ט שכפי הנראה תחל להפעיל טיסות מבריטניה לישראל בספטמבר.

התאוששות בתיירות מרוסיה: 24,000 ביקרו במרס

הצלחה יחסית לפעולות השיווק שנועדו להשיב את התיירים הרוסים לישראל. בחודש מרס 2009 נרשמה התאוששות בתנועת התיירות מרוסיה לישראל, עם ביקורם של 24,100 תיירים בישראל, ירידה של 1% בלבד לעומת החודש המקביל אשתקד, בו הגיעו 24,280 תיירים. כך עולה (יום ב', 27.4.09) מנתוני משרד התיירות. ברבעון הראשון של שנת 2009 נרשמה ירידה של 13% בכמות התיירים מרוסיה לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

שפעת החזירים מכה: ירידות בבורסות העולם; הדולר מתחזק; ענף התעופה צונח

התפשטותה של שפעת חזירים בסוף השבוע הנחיתה מכה נוספת על הכלכלה ברחבי העולם. בורסות אסיה ננעלו בירידות שערים - הונג קונג ירדה ב-2.7% וטייוואן ב-3%; בבורסות אירופה נרשמות כעת ירידות - לונדון יורדת ב-1.1% ופרנקפורט משילה 1.7%. במקסיקו דווח על מותם של 103 אנשים מהשפעת בשבוע האחרון. בארה"ב נערך אמש תדריך בבית הלבן, שבו יצאה הודעה רשמית על הכרזת מצב חירום בריאותי במדינה.

הענף שצפוי להיפגע בצורה הקשה ביותר כתוצאה מהמגפה הוא ענף התיירות, ובשל כך צונחות היום מניות מגזר התעופה בעולם: אייר צ'יינה צנחה ב-12.

  1   2     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות