נמה"ת חיפה ייסגר למשך חודשיים

נמל התעופה חיפה ייסגר ב-30 לאפריל לצורך ביצוע עבודות לשדרוג הבטיחות. כך הודיעה (יום ג', 28.4.09) רשות שדות התעופה.

נמל התעופה צפוי להיפתח ולשוב לפעילות ב-1 ליולי 2009.

ביום חמישי: נמל התעופה בחיפה ייסגר למשך חודשיים

שדה התעופה בחיפה ייסגר ביום חמישי הקרוב לצורך ביצוע עבודות שדרוג, כך נמסר היום (ג') מרשות שדות התעופה. למעט נחיתות והמראות של מסוקים, ייסגר הנמל לכל פעילות אחרת מיד לאחר יום העצמאות, והוא צפוי להיפתח ב-1 ביולי.

במסגרת העבודות תכרה מנהרה תת קרקעית באורך של 80 מטר, מתחת למסלול ההמראות והנחיתות, שבעתיד תאפשר להולכי רגל לחצות את המסלול מצדו האחד של הבסיס הצבאי לצדו השני.

ארגון הבריאות העולמי: הבדיקות בשדות התעופה אינן יעילות

ארגון הבריאות העולמי שהתכנס היום (שלישי) קבע כי אין טעם להטיל הגבלות על התנועה בשדות התעופה, מאחר והסריקות המתקיימות כיום לאיתור שפעת החזירים בשדות התעופה אינן יעילות. עוד קבע היום הארגון כי המחלה מועברת במגע בין בני אדם.

"בהחלט סביר שבשדות התעופה ובמעברי הגבול יעברו אנשים הנושאים את המחלה, אולם לא ניתן יהיה לזהות אצלם את הסימפטומים. לכן, כל הגבלות התנועה שהיו נהוגות בתקופת התפרצות הסארס, הן פשוט לא יעילות", אמר דובר הארגון גריגורי הרטל.

אפריל: ירידה של 6% במספר הטיסות בעולם

בחודש אפריל נרשמה ירידה של 136 אלף טיסות סדירות עם חברות התעופה בעולם, בהשוואה לחודש המקביל אשתקד, כך עולה מנתונים שפרסמה אתמול (ב') חברת שירותי המידע התעופתי OAG. מדובר בירידה של 6% במספר הטיסות, וירידה של 3% בקיבולת המושבים - פחות תשעה מיליון מושבים.

אפריל זהו החודש התשיעי ברציפות שבו נרשמו ירידות במספר הטיסות ובקיבולת המושבים. בסך הכל פעלו ברחבי העולם בחודש זה 2.34 מיליון טיסות, שהציעו 287.3 מיליון מושבים.

פרויקט למניעת איבוד מזוודות ייושם בנתב"ג

נתב"ג נבחר כאחד מ-20 נמלי תעופה בעולם, שבהם ייושם פרויקט BIP (Baggage Improvement Program), שעיקרו מציאת פתרונות לשרשרת של גורמים, הקשורים לכך שמזוודות אינן מגיעות ליעדן בזמן.

מדובר בתוכנית שמפעיל יאט"א (ארגון חברות התעופה הבינלאומי), כאשר הכוונה היא ליישם את הפתרונות הללו ב-200 נמלי תעופה בעולם עד 2012. כשיוטמע הפרויקט, הוא צפוי לחסוך לתעשייה כ-1.9 מיליארד דולר בשנה.

  1   2     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות