המרפאה בנתב"ג תוכל לאשפז נוסעים בכפייה

מרפאה מיוחדת נפתחה אחר הצהריים (יום ה') בנמל התעופה בן גוריון שנועדה להתמודד עם איום שפעת החזירים. משרד הבריאות קבע כי הבדיקות יערכו בשלב זה רק לנוסעים השבים ממכסיקו, שבה היכה הנגיף בצורה הקשה ביותר.

ראש הממשלה ומחזיק תיק הבריאות, בנימין נתניהו, החליט הבוקר להחמיר את הבדיקות לנכנסים לארץ מחשש להתפשטות המחלה. כעבור שעות ספורות נפתחה המרפאה בנתב"ג והחלה לבדוק כל נוסע שהגיע ממכסיקו. בנוסף, החלו לחלק בנמל דפי מידע לנוסעים מיתר המדינות, המבקשים מהם להיות עירניים ולהגיע למרפאה אם הם סובלים מתסמיני שפעת.

שו"ת: על שפעת החזירים וביטוח הנסיעות

התפרצות מחלת שפעת החזירים במקסיקו הותירה מטיילים רבים עם סימני שאלה: האם מסוכן לשהות במדינה? האם לבטל נסיעה מתוכננת? במקרים רבים מעורבת בעניין סוגיית ביטוח הנסיעות ויש לה השלכות על החלטות המטיילים. על מנת לענות ולו על חלק מהשאלות שצצות בנושא, פנינו ליעקב מזרחי, מנהל תחום ביטוחי נסיעות ב"כלל בריאות".

שאלה: בתי שוהה כעת במקסיקו-סיטי ואני מודאגת. האם ביטוח הנסיעות מכסה החזרתה לארץ?

חשש מפגיעה בתיירות העולמית עקב השפעת

אחרי המשבר הכלכלי נוחתת על התיירות העולמית מכה נוספת - שפעת החזירים. ארגון התיירות העולמי הוציא ביום רביעי (ה-29 בחודש) הודעה לפיה הוא ממליץ למדינות לבחון מחדש את מוכנותן למגפות מדבקות בתחום התיירות והתעופה. כמו-כן ממליץ הארגון שהסקטור הפרטי בעולם יבדוק את מוכנותו ויבדוק את קשריו עם המדינות שאליהן הוא שולח תיירים.

לדברי מנכ"ל התאחדות המלונות בישראל, שמואל צוראל, בלא קשר לישראל, התיירות העולמית עלולה להיפגע בשל חשש של נוסעים מטיסה במטוסים שבהם יש חשש להידבקות ומשדות תעופה אליהם מתנקזים נוסעים מכל העולם.

פסטיבל הקפה והתה בניו יורק

פסטיבל הקפה והתה השנתי הרביעי שמתקיים בניו יורק מציע לאנשים את הסיכוי ללמוד על הקפה והתה ולטעום משקאות מכל רחבי העולם.

לינדה קאלימנו, מפיקת האירוע: "אתה יודע שזה קשה מאד ללכת למרכול ולדעת מהו הטעם של התה המוצע על המדף רק מהסתכלות על הקופסה או על הפחית. כאן בפסטיבל אפשר למעשה לטעום את התה, להבין על תערובות תה או תערובות קפה, ואפשר גם להריח באמת את ניחוח הקפה, כמו גם לטעום את הטעם".

חשש בתעשיית התיירות העולמית: צפויה פגיעה בתיירות מחשש הדבקה בטיסה ובשדות תעופה

אחרי המשבר הכלכלי נוחתת על התיירות העולמית מכה נוספת - שפעת החזירים. ארגון התיירות העולמי הוציא ביום רביעי (ה-29 בחודש) הודעה לפיה הוא ממליץ למדינות לבחון מחדש את מוכנותן למגפות מדבקות בתחום התיירות והתעופה. כמו כן ממליץ הארגון שהסקטור הפרטי בעולם יבדוק את מוכנותו ויבדוק את קשריו עם המדינות שאליהן הוא שולח תיירים.

לדברי מנכ"ל התאחדות המלונות בישראל, שמואל צוראל, בלא קשר לישראל, התיירות העולמית עלולה להיפגע בשל חשש של נוסעים מטיסה במטוסים שבהם יש חשש להידבקות ומשדות תעופה אליהם מתנקזים נוסעים מכל העולם.

  1   2     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות