ברזיל הפסיקה החיפושים אחרי הרוגי ההתרסקות

צבא ברזיל הודיע הלילה (שבת) כי הוא מפסיק את החיפושים אחר גופותיהם של נוסעי טיסת "אייר פראנס" 447 שהתרסקה באוקיינוס האטלנטי בתחילת החודש ואחר שרידי המטוס. זאת, בהנחה שאפסו הסיכויים למצוא עוד גופות ושרידים.

הקולונל הנרי מוניוז מחיל האוויר הברזילאי הודיע כי לא סביר שצבא ארצו יצליח למצוא גופות נוספות ושרידים מהמטוס באזור שבו התבצעו עד כה החיפושים. "עברו כבר תשעה ימים מאז שמצאנו גופות בפעם האחרונה", הסביר מוניוז במסיבת עיתונאים.

נתב"ג: מטוס טורקי המריא אל נתיב נחיתה

עירנות פקחי הטיסה של רשות שדות התעופה (רש"ת) בנמל התעופה בן-גוריון מנעה אמש (יום ה') אירוע בטיחות חמור. הפקחים הבחינו כי מטוס של חברת תעופה טורקית, נכנס זמן קצר אחרי המראתו למסלול בו עוברים המטוסים הנוחתים. הם התריעו בפני הטייס ותיקנו את טעותו.

המקרה, המוגדר כאירוע בטיחות ברמת סכנה בינונית, אירע לאחר מטוס של חברת התעופה "סקאיי" המריא ממסלול 26 בנתב"ג (המסלול הצפוני), אך מסיבה לא ברורה טעה ופנה לכיוון צפון-מערב במקום להמשיך לכיוון דרום מערב.

קוואנטס ביטלה הזמנות ל-15 מטוסי דרימליינר

ברת התעופה האוסטרלית קוואנטס ביטלה (יום ו', 26.6.09) הזמנה בשווי של 3 מיליארד דולר ל-15 מטוסי בואינג 787, המוכנים "דריםליינר". היא נימקה את ההחלטה בשפל הכלכלי העולמי.

קוואנטס מסרה בהודעה כי הגיעה להסכם "לבטל את ההזמנה ל-15 מטוסי B787-9 שמועד אספקתם נקבע לשנים 2015-2014".

עוד אירוע בטיחות בנתב"ג: מטוס המריא בטעות לכיוונו של מטוס אחר שעמד לנחות

אירוע בטיחות תעופה אירע הלילה (שישי) בנתב``ג כאשר מטוס המריא ופנה בטעות לכיוונו של מטוס אחר שהיה בשלבי נחיתה במסלול הנגדי. פקח הטיסה הבחין בטעות ומיהר להורות למטוסים לפנות כדי להימנע מסכנת התנגשות.

המטוס הממריא, של חברת התעופה הטורקית סקיי, פנה בטעות לכיוון צפון מערב לאחר ההמראה במקום להמשיך לכיוון דרום מערב. באותו זמן הגיע לנחיתה מטוס של חברת האפג פליי מגרמניה, שאמור היה לנחות במסלול הנגדי. מרשות שדות התעופה נמסר כי שני המטוסים חלפו במרחק של 5.5 מייל אחד מהשני, שהוא עדיין מוגדר כמרחק הפרדה תקני בנתב"ג.

נבזלין יקים מוזיאון לעם היהודי בתל אביב

המוזיאון הראשון בעולם המספר את סיפורו של העם היהודי מתוכנן להיפתח לקהל הרחב, מהארץ ומהעולם, בשנת 2012 בתל אביב בעלות כוללת של כ-100 מיליון ₪. כך חשף אתמול לאוניד נבזלין, יו"ר חבר הנאמנים הבינלאומי של בית התפוצות, בפני חבר הנאמנים שהתכנס בתל אביב.

לדברי נבזלין, המוזיאון, ששטחו 16,000 מ"ר, ייקרא "מוזיאון העם היהודי" ותצוגת הקבע החדשה שתיבנה בו תשתרע על שטח כולל של 4,200 מ"ר על פני שלוש קומות, במבנה השייך לבית התפוצות ע"ש נחום גולדמן בקמפוס אוניברסיטת תל אביב, שייבנה מחדש בתוך המעטפת הקיימת שלו.

  «     1   ·   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   ·   56       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות