ישראייר שוקלת לגבות תשלום על מזון בטיסות

חברת התעופה ישראייר שוקלת להתחיל לגבות מנוסעיה תשלום בעבור ארוחות בטיסות - כך נודע ל-TheMarker. גביית תשלום על מזון בטיסות מסוימות נעשתה מקובלת בחברות תעופה זרות, ובאחרונה אף החלה בכך סאן דור, החברה הבת של אל על לטיסות שכר.

ישראייר, שבבעלות נוחי דנקנר ואבי פישר, נהפכה החודש באופן מעשי לבעלת קווי תעופה סדירים מישראל לחו"ל עם חיבורה למערכת הפצה עולמית. החברה בוחנת את האפשרות להרחיב את היצע הטיסות הסדירות ליעדים נוספים, ובמקביל מנהלת מו"מ לקידום שיתופי פעולה עם חברות תעופה זרות.

חשד: סוכני הנסיעות ניסו לחסל את התחרות באינטרנט - לחצו לייקר רכישת כרטיסי טיסה

רשות ההגבלים העסקיים פשטה אתמול על משרדי התאחדות סוכני הנסיעות, תפסה מסמכים והחלה לחקור את בכירי ההתאחדות. בין השאר הובא למשרדיה בתל אביב לחקירה מנכ"ל התאחדות סוכני הנסיעות, יוסי פתאל.

ברשות ההגבלים העסקיים, בראשות רונית קן, בודקים חשדות לכאורה שלפיהם ניסתה התאחדות סוכני הנסיעות להגיע להסכמות עם חברות תעופה דוגמת בריטיש איירווייס, סוויס ואייר פראנס, כך שיגבו עמלת מינימום במכירת כרטיסי טיסה באינטרנט. בדרך זו אמורים לעלות מחירי הכרטיסים לצרכנים ותישמר כדאיות הרכישה מהסוכן. מהלך כזה הוא עבירה על חוק ההגבלים העסקיים, ונחשב להסדר כובל הפוגע בתחרות.

רויאל קריביאן תגייס 250 מיליון דולר באג"ח

רויאל קריביאן שבשליטת משפחת עופר הודיעה היום (ב') כי החלה בגיוס של 250 מיליון דולר בהנפקת אג"ח לשש שנים.

החברה סיפקה גם עדכון עסקי המפרט את השפעות שפעת החזירים ועליית מחירי הדלק. כמו כן, דיווחה החברה כי נפח ההזמנות ורמות המחירים נותרו יציבים ועקביים לתחזיות קודמות. מלבד השוק הספרדי, עונת השיא בקיץ עומדת בתחזיות. בעוד שעדיין מוקדם לקבוע, נראה שהמסלול של שיעור המחירים ונפח ההזמנות, בייחוד בכל הנוגע לספינות חדשות, מצביע על הכנסות משופרות בשנת 2010.

13 אתרי מורשת עולמית חדשים - ואחד פחות

רשימת אתרי המורשת העולמית של ארגון אונסק"ו גדלה ב-12 אתרים ומונה כעת 890 מקומות ברחבי העולם. זאת לאחר שבתום הוועידה ה-33 התווספו 2 אתרי טבע ו-11 אתרי תרבות חדשים לרשימה - אך גם הוסר ממנה אתר אחד. בנוסף, הוכנסו שלושה אתרים לרשימת אתרי המורשת המצויים בסכנה, ואתר אחד הוסר ממנה.

אתרי הטבע החדשים ברשימת אתרי המורשת העולמית הם ים ואדן (גרמניה והולנד) ורכס הדולומיטים (איטליה).

התאחדות המלונות: "אם יוטל מע"מ על התיירות תהיה כאן מפולת"

"מדינת ישראל מתנהלת בניגוד גמור לכל מה שקורה בעולם בכל הקשור לתיירות", כך אמר הבוקר (ב') נשיא התאחדות המלונות, אלי גונן, במסיבת עיתונאים שערכו נציגים מענף התיירות, לקראת דיון שצפוי להתקיים מחר בוועדת הכספים של הכנסת. נציגי הענף מקווים כי בדיון זה - בנושא הצעת משרד האוצר להטיל 16.5% מע"מ על שירותים לתיירים שיגיעו לישראל - תתקבל החלטה להוריד את ההצעה מסדר היום, עוד לפני הקריאות השנייה והשלישית של התקציב.

  «     1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   ·   56       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות