בחברה להגנת הטבע מתכננים להקים מערכת של מרכזי צפרות בישראל

האם יכולה ישראל להפוך למוקד בעל חשיבות עולמית של תיירות טבע? הצפרים המובילים בישראל משוכנעים בכך ואתמול הצטרף אליהם גם נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר. הנגיד השתתף בטקס שנערך במכון ירושלים לחקר ישראל, ובו הושק פרויקט לפיתוח מרכזי צפרות בישראל. הוא ציין שישראל הפכה למוקד משיכה עולמית לחובבי ציפורים והוסיף שבגלל חשיבות העניין הכין בנק ישראל השנה מטבע מיוחדת ובה דיוקן של ציפור.

על פי יוזמה של המרכז הבין לאומי לחקר נדידת ציפורים בלטרון שבו שותפים החברה להגנת הטבע ואוניברסיטת תל אביב, הושלם באחרונה תכנון הקמת מערכת של מרכזי צפרות בישראל.

איך מתכננים טיול בקרוואן

טיול בקרוואן מתאים במיוחד למשפחות שרוצות להתגבש, לכאלה שמציינות בר מצווה, לזוגות צעירים או לפנסיונרים שהבטיחו לעצמם לראות עולם לאט ולמצות כל רגע. "מה שנתפס לפני עשור כטיול שמסובך לארגן אותו, נעשה נגיש, משפחתי ופשוט", אומר טל קארו, מנהל הפורומים של למטייל. התייר הישראלי, כך מתברר, קצת שבע מנופש באירופה או מקלאבים בטורקיה, ולדברי קארו מעדיף את הולנד, גרמניה וארצות הברית כיעדים קלאסיים לטיולי קרוואנים, ובשנים האחרונות גובר לדבריו גם הביקוש לחופשות על גלגלים באיטליה, קרואטיה וסלובקיה.

החופשה החלומית הפכה לסיוט

ציפיות לחוד, ומציאות לחוד: כשרינה ודב גינזבורסקי קיבלו מתנה מהילדים שלהם, חופשה חלומית בתורכיה לרגל יום נישואיהם ה־45, הם היו מאושרים וציפו בקוצר רוח למועד הטיסה. אלא שחבילת הנופש המפנקת שהובטחה להם במלון חמישה כוכבים, כולל פינוקים, בילויים, מסעדות, מתקני ספורט חדרי כושר ועוד, הייתה עבורם סיוט אחד גדול. עכשיו קבע בית המשפט ברמלה כי חברת הנסיעות צריכה לפצות אותם ב-1,200 שקל.

שירותים מלוכלכים, חדר כושר מזוהם, מזגנים מקולקלים, מחסור באוכל, במגבות - ואפילו בסוכרזית.

  «     1   ·   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות