השכר בענף התיירות רשם ירידה של 14%

למרות שעונת התיירות מתקרבת לשיאה וכמות המשרות המוצעות בענף עולה, השכר הממוצע לעוסקים בענף דווקא יורד. כך עולה (יום א', 28.6.09) מנתוני לוח חיפוש העבודה האינטרנטי ג'ובי.

מן הנתונים עולה כי השכר הממוצע שמציעים מעסיקים בתחום התיירות לעובדים חדשים ירד בכ-14 אחוזים בממוצע לעומת השנה שעברה.

התיירים בצפון: נפילה של ממש בהזמנות ליולי

הציבור הישראלי זהיר - משווה מחירים, מברר אפשרויות ועדיין לא מזמין. זוהי התמונה העולה (יום א', 28.6.09) מבירור בקרב תיירני הצפון, באשר להרגלי החופשה של הישראלים בארץ בקיץ הקרוב.

לדבריהם, חדרי האירוח והמלונות מתמלאים באטיות לקראת חופשת הקיץ. בניגוד לציפיות לאחר ביקור האפיפיור, מדווחים התיירנים על ירידה של 40% בתיירות נכנסת מחו"ל.

"סכסוך אווירי" בין ישראל לרוסיה פוגע בעיקר בנוסעים

המחלוקת על סידורי האבטחה בין ישראל לרוסיה פגעה היום (ראשון) גם בנוסעי חברת התעופה הרוסית "אירופלוט", שהיו צריכים לשוב מנתב"ג לרוסטוב; ישראל לא אישרה בשלב זה לחברה להגיע ארצה, בתגובה על מניעת פתיחתם של קווי תעופה חדשים - בסוף השבוע - מנתב"ג לשני יעדים ברוסיה.

במקביל, ביטלה סאן דור - חברה בת של אל על לטיסות שכר - שתי טיסות שהיו צריכות לצאת ביומיים האחרונים לסוצ'י ולרוסטוב. חברת התעופה הודיעה ביום שישי האחרון על ביטול הטיסות עקב סירוב השלטונות ברוסיה לאשר נוכחות של אנשי ביטחון מזויינים מישראל בשטח שדות התעופה.

לופטהנזה מעלה את מחירי כרטיסי הטיסה

שלושה ימים לפני תחילת החופש הגדול ושיא עונת הנסיעות, מודיעה היום (א') חברת התעופה לופטהנזה כי היא מעלה את מחיר היטל הדלק, המהווה חלק ממחיר כרטיס הטיסה. עדכון המחירים ייעשה החל ב-2 ביולי, בחברה מסבירים זאת "עקב הזינוק החד במחירי הנפט".

בתוך כך, בטיסות בין תל אביב לפרנקפורט או בין תל אביב למינכן, תגבה החברה תוספת של 3 דולר להיטל הדלק, לכיוון. בסך הכל יעמוד ההיטל על 32 דולר עבור כל קטע טיסה, קרי, כל המראה ונחיתה אחת.

בגלל המשבר: ניו יורק בזול

תיכננתם לנסוע לחופשה בניו-יורק בקיץ? השנה זה יעלה לכם הרבה פחות. המשבר הכלכלי העולמי הביא לכך שמחירי הטיסות לניו-יורק והשהייה בה נמוכים השנה באופן משמעותי מאשר בקיץ הקודם. "בקיץ שעבר מחירי הטיסות הישירות ביולי-אוגוסט היו ‭2,000-1,200‬ דולר לכרטיס, ואילו השנה אפשר למצוא כרטיסים לטיסות ישירות במחירים של ‭1,500-900‬ דולר ולטיסות דרך אירופה אפשר למצוא מחירים נמוכים עוד יותר. יש טיסות לניו יורק שהמחירים שלהן השנה בקיץ צנחו ב-50% בהשוואה לקיץ שעבר‭,"‬ אומר יהודה זפרני, משנה למנכ"ל אופיר טורס.

  «     1   ·   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   ·   56       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות