חקירת ההתרסקות בפוקט ב-2007: הטייס כשל

טעות של הטייס ותשישות הם הגורמים העיקריים להתרסקות מטוס הנוסעים באי הנופש פוקט בדרום תאילנד ב-2007 - כך הצהירה הערב (יום ב') רשות התעופה בממלכה האסיאתית. בהתרסקות נספו 90 בני אדם, בהם שישה ישראלים.

הדו"ח של מחלקת התעופה האזרחית, שפורסם באתרה הרשמי, מנה שש סיבות להתרסקות המטוס של חברת התעופה "One-Two-GO", שעל סיפונו היו 130 נוסעים ואנשי צוות. בין הסיבות: כשל בנוהל הסטנדרטי של עקיפת הנמל אחרי הימנעות מנחיתה; כשל בהפעלת ציוד תא הטייס; חוסר תיאום בין הטייס לטייס המשנה; תשישות הטייס; שינוי פתאומי בתנאי מזג האוויר ותגובה לקויה של הטייס ומשנהו.

חברת התעופה מעריכה: ברק פגע במטוס שנעלם

עם נקוף השעות מתבררים פרטים נוספים על האסון האווירי הקשה: מחברת אייר פראנס נמסר בצהריים (יום ב') כי מטוס הנוסעים שנעלם מהמכ"ם בדרכו מריו דה ז'ניירו לפריז שיגר מסר אוטומטי כארבע שעות לאחר המראתו שבו דיווח על תקלה חשמלית.

בהודעת חברת התעופה נמסר כי המטוס, שעליו היו 216 נוסעים ו-12 אנשי צוות, טס באותה השעה מעל ארכיפלג האיים פרננדו דה נורוניה, שם שרר מזג אוויר סוער, ונקלע למערבולות אוויר קשות. "ייתכן שהמטוס ספג מכת ברק, זו אפשרות סבירה", מסר דובר החברה, פרנסואה ברוס. בין הנוסעים היו 126 גברים, 82 נשים, שבעה ילדים ותינוק אחד.

מטוס ובו 228 בני אדם נעלם בדרך מברזיל לפריז

מטוס נוסעים מדגם איירבוס של חברת התעופה הצרפתית אייר פראנס הנושא 215 נוסעים נעלם מהמכ"מים לחופי ברזיל. כך מסרו בצהריים (ב') גורמים רשמיים בנמל התעופה הבינלאומי בפריז.

המטוס עשה את דרכו מריו דה ז'ניירו לפריז, והוא נעלם ממסכי המכ"ם, כאשר טס סמוך לחופי ברזיל. דוברת מטעם נמל התעופה רואסי בפריז ציינה כי המטוס אמור היה כבר לנחות. "המטוס היה צפוי להגיע לפריז ב-11:10 בבוקר (12:10 בצהריים שעון ישראל)", אמרה הדוברת. מלבד 215 הנוסעים היו על סיפונו של המטוס גם 13 אנשי צוות.

מאי בנתב"ג: ירידה של 15% בתנועה; פחות 148 אלף נוסעים בינ"ל

המיתון ואיתו ההאטה בתנועת הנוסעים לחו"ל ממשיכים לתת אותותיהם בנתב"ג גם בחודש מאי: ירידה של למעלה מ-15% בתנועה הבינלאומית נרשמה בחודש זה, בהשוואה לחודש המקביל אשתקד, כך על פי נתונים שמפרסמת היום (ב') רשות שדות התעופה. מדובר בפחות 148 אלף נוסעים שעברו בנמל בחודש החולף.

בחמשת החודשים הראשונים של 2009 חלה ירידה מצטברת של 13% בתנועה הבינלאומית מנתב"ג, בהשוואה לינואר עד מאי 2008. באפריל, החודש שבו חל חג הפסח, נרשמה הירידה המתונה ביותר מתחילת השנה, "רק" 9%.

תבע סוכן נסיעות באופן אישי וחויב לפצותו

דוד חסון תבע את מוטי ועקנין בבית משפט לתביעות קטנות בקרית-גת בסכום של 3,827 שקל לאחר שלדבריו, חייב את כרטיס האשראי שלו בסך של 358 שקל ללא היתר וללא הרשאה. מכתב התביעה עלה שביום: 20.7.08 חסון הזמין חבילת נופש לטורקיה, באמצעות ועקנין המשמש כסוכן נסיעות וגילה בדיעבד שועקנין חייב אותו בסכום של 358 שקל ללא ידיעתו. "כשביררתי במה מדובר ועקנין אמר לי שטעה בחישוב".

ועקנין טען בכתב ההגנה שחסון הזמין ממנו נופשון לטורקיה עבור זוג וילד בעלות של 9,000 שקל ופרטיו ופרטי אשתו היו מעודכנים במחשב מהזמנה קודמת. "את פרטי הילד, חסון אמור היה למסור לי בשלב מאוחר יותר".

  1   2     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות