ירידה של 7% בתנועת הנוסעים בנמלי התעופה בעולם בשליש הראשון של השנה

ירידה של 7% בתנועת הנוסעים שעברו בנמלי התעופה בעולם בשליש הראשון של 2009, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד – כך על פי נתונים שמפרסם היום (ג') ארגון נמלי התעופה הבינלאומי (ACI). בחלוקה עולה שבתנועת הנוסעים הבינלאומיים חלה ירידה של 7.6% בתקופה זו, ובתנועת נוסעי הפנים נרשמה ירידה של 6.7%.

מנתוני אפריל בלבד עולה כי חלה ירידה של 1.8% בתנועה הבינלאומית וירידה של 4.9% בתנועת נוסעי הפנים, בהשוואה לאפריל 2008.

מלון בן 200 חדרים יוקם במזרח ירושלים

הועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז ירושלים במשרד הפנים אישרה היום להפקדה תוכנית לבנייתו של מלון חדש במזרח ירושלים. מדובר במלון בן 7 קומות ו-200 חדרים העתיד לפי התוכניות להיבנות במורדות המערביים של נחל קדרון, מעברה הצפון מזרחי של חומת העיר העתיקה. את התוכנית יזמה הרשות לפיתוח ירושלים בעבור עיריית ירושלים.

בשטח בו מתוכנן המלון, קיימות היום מספר חנויות שעל פי התוכנית יועברו למבנה שיבנה בצידו השני של הרחוב. מבנה זה אמור לכלול גם שני גני ילדים ולשכת רווחה.

צבא ברזיל איתר את שברי מטוס "אייר פראנס" שהתרסק בים

צבא ברזיל איתר היום (שלישי) שברי מטוס במרחק של 650 קילומטר מחופה הצפוני של המדינה. ככל הנראה, מדובר בשברי מטוס חברת "אייר פראנס" שנעלם אתמול ממסכי המכ"ם והתרסק. בהודעה של חיל האוויר נאמר כי שברי המטוס, שעדיין אין אישור כי הם אכן של מטוס "אייר פראנס", כוללים חלקי מתכת ומושבי נוסעים. בשיחה מיוחדת עם "הארץ", אמר מנכ"ל "אייר פראנס" בישראל, פטריק עמאר, המושבים שנמצאו אכן שייכים למטוס שהתרסק.

על סיפון המטוס שהתרסק היו 228 נוסעים - בהם 12 אנשי צוות - וכבר אתמול העריכו בצרפת כי אפסו הסיכויים לאתר מי מהם בחיים. רוב הנוסעים בטיסה היו צרפתים (61), ברזילאים (58) וגרמנים (26).

ברזיל: נמצאו שרידים של מטוס באוקיאנוס

חיל האוויר של ברזיל הודיע אחר הצהריים (יום ג') כי גילה עצמים הנראים כמו שרידיו של מטוס הנוסעים של חברת אייר פראנס שנעלם אתמול מעל האוקיאנוס, לאחר שנקלע לתנאי מזג אוויר קשים. השרידים, בהם מושבי מטוס ועצמים נוספים, התגלו לאורך המסלול שבו טס המטוס, בטיסה 447, מריו דה ז'ניירו לפריז.

דובר חיל האוויר של ברזיל, ז'ורגה אמרל, אמר כי המושבים התגלו בידי מטוסי החיפוש בשעות הבוקר המוקדמות, אך ציין כי הרשויות עדיין אינן יכולות לקבוע בוודאות שמדובר בשרידי המטוס האבוד. כן זוהו שרידי מתכת וסימנים של שמן ודלק מטוסים.

צפויה ירידה של 25%-20% בהשכרות רכב לחו"ל בקיץ

ירידה של 25%-20% בהשכרות רכב לחו"ל צפויה בחודשי הקיץ השנה לעומת אותה תקופה אשתקד - כך מעריכים בענף. חודשי הקיץ, יוני עד ספטמבר, מהווים בדרך כלל 60%-50% מהפעילות השנתית של השכרת הרכב בחו"ל. המשבר הכלכלי מתבטא באופי ההזמנות, כאשר השוכרים מנסים לחסוך ולהתפשר על סוג הרכב המושכר.

לדברי גיל שגיב, מנהל השיווק של חברת השכרת הרכב אוויס, למרות ההתעוררות במכירות, יירשמו כנראה היקפים פחותים מההיקפים שנרשמו בשנה שעברה. "בשל המיתון, נתוני יציאות הישראלים לחו"ל מתחילת השנה מראים על ירידה משמעותית ואנו מאמינים שמגמה זו תמשיך גם בתקופת הקיץ", הוא אומר.

  1   2   3     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות