הפסדי מגזר התעופה העולמי צפויים להיות גבוהים מהצפוי השנה - יסתכמו ביותר מ-4.7 מיליארד דולר

הפסדי חברות התעופה בעולם צפויים להיות גבוהים מהצפוי השנה, ולהסתכם ביותר מ-4.7 מיליארד דולר, בעקבות נפילה בהיקף התעבורה האווירית של נוסעים ומטענים, העריך היום ארגון חברות התעופה הבינ"ל IATA.

חברת התעופה עומדות בפני מצב חירום, ויש להסיר מגבלות מסחריות שמוטלות עליהן בשווקים הגלובליים, ולאפשר קונסולידציה במגזר, אמר מזכ"ל IATA, ג'ובאני ביסיניאני. לדבריו, ברבעון הראשון של 2009 לבדו, רשמו 50 חברות התעופה הגדולות בעולם הפסדים מצטברים של 3.3 מיליארד דולר.

התאוששות מפתיעה בתנועת הנוסעים בתעופה הפנים ארצית לאילת - גידול של כ-21.5% במאי

התאוששות מפתיעה בתנועת הנוסעים בתעופה הפנים ארצית לאילת: גידול של כ-21.5% בתנועת הנוסעים הפנים ארצית לאילת וממנה נרשמה במאי השנה מנתב"ג, לעומת החודש המקביל אשתקד; זאת על אף ירידה של 9.85% בתנועת המטוסים בקו - כך עולה מנתוני סיכום פנימיים של רשות שדות התעופה (רש"ת) שהגיעו ל-TheMarker.

43,296 נוסעים טסו במאי השנה מנתב'ג לאילת וממנה, לעומת 33,651 נוסעים בחודש המקביל בשנה שעברה. תנועת המטוסים הגיע ל-726 המראות ונחיתות במאי השנה, לעומת 934 תנועות מטוסים במאי 2008.

אפשרות להארכת מועד סגירת נתב"ג בלילה

שר התחבורה, ישראל כץ, התבקש על-ידי הגורמים ברשות שדות התעופה לאפשר לחברות התעופה הזרות, ששעת המראתן סמוכה לשעת סגירת השדה, להמריא בשעה 02:30 לפנות בוקר במקום בשעה 01:30 עד היום. כך מדווח (יום ה', 4.6.09) אתר Educational.

לדבריהם, המהלך נועד לתת מענה לאותן חברות שלעתים מדווחות על עיכובים בהמראות ועקב כך נאלצות להלין את הצוותים בישראל ולעכב את המשך הפעילות האווירית של המטוס.

חוקרים: המטוס שהתרסק לא התפוצץ, אלא נשבר

המרחק הגדול בין שרידי טיסת אייר פראנס 477 שנמצאו עד עתה באוקיינוס האטלנטי, מחזק את ההערכה שמטוס הנוסעים התפרק באוויר ולא התפוצץ - כך אמר הלילה (יום ה') שר ההגנה הברזילאי, נלסון ג'ובים, שארצו מובילה את החיפושים. לדבריו, קיומם של כתמי דלק גדולים במים פוסל את האפשרות שאירע פיצוץ, ושולל את ההשערות בדבר פיגוע טרור.

"קיומם של כתמי הדלק שולל את האפשרות של שריפה או פיצוץ", אמר השר במסיבת עיתונאים בברזיליה. "אם יש כתמי שמן, משמעות הדבר שהוא לא נשרף".

משרד התיירות חילק קונדומים בלונדון

מה בדיוק רצה נציג של משרד התיירות בלונדון לרמוז כאשר חילק לעשרות סוכני נסיעות בריטים, בהם יהודים חרדים, אריזות מהודרות של קונדומים עם הקדשה: "בואו לתל אביב ותגיעו לסיפוק?"

משרד התיירות חוקר בימים אלה תלונות שהגיעו אליו מהסוכנים הבריטים, שחלקם הביעו זעזוע מהמקרה. לפני כשבועיים התקיים בלונדון אירוע של משרד התיירות הישראלי בו השתתפו גם נציגים של התאחדות המלונות בתל אביב, עמותת התיירות של תל אביב וחברת אל על.

  1

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות