עקב המשבר במגזר התעופה: מספר המטוסים שימכרו איירבוס ובואינג צפוי לצנוח בשנה הבאה ב-30%

מספר מטוסי הנוסעים שימכרו שתי היצרניות הגדולות איירבוס ובואינג צפוי לצנוח בשנה הבאה ב-30% על רקע הפסדי חברות תעופה ונפילה בהיקף התעבורה האווירית בעולם, העריך מזכ"ל ארגון חברות התעופה הבינ"ל IATA, ג'ובאני ביסיניאני, בראיון לסוכנות הידיעות בלומברג. "אנו עדים להרעה בכל המספרים", אמר ביסיניאני. "על בסיס ניסיון העבר בתקופות מיתון, צפויה ירידה של 30% בשנה הבאה", הוסיף.

איירבוס צופה כי מכירותיה השנה יהיו ללא שינוי לעומת 2008, בה רשמה מכירות שיא, העריך סמנכ"ל התפעול של החברה, ג'ון ליהי, בראיון לבלובמרג.

השריפה בבניאס כילתה 6,000 דונם

רק בארבע לפנות בוקר (ו'), אחרי 14 שעות של מלחמה עיקשת בשריפת הענק שפרצה בבניאס, השתלטו כבאי קריית שמונה על האש שכילתה 6,000 דונם באזור שמורת הבניאס ורמת הגולן.

כוחות גדולים מאד של שירותי כיבוי אש, בפיקודו של שמעון דדון בסיוע מטוסי כיבוי, יחידת חרום מבואות חרמון, חיילי צה"ל, אנשי רשות הטבע והגנים, אנשי קק"ל, בוקרים, רב"שים של קיבוצים ומתנדבים נכנסו אתמול לאזור השריפה כשהם מצויידים במיכליות מים, זרנוקים ומחבטים בניסיון להשתלט על שריפת הענק שפרצה סמוך ל-14:00 בצהריים באזור הבניאס והתפשטה לכל עבר.

ברזיל נבוכה: מצאנו פסולת, לא את שרידי המטוס

גורמים בכירים בברזיל הודו הבוקר (יום ו') במבוכה כי השברים שנמצאו על קרקעית האוקיאנוס האטלנטי, ונחשבו לשרידי התרסקות מטוס אייר פראנס, הם למעשה "פסולת" ימית, מוסיפים בכך שכבה נוספת של מסתורין לפרשת היעלמות המטוס.

"נכון לעכשיו, לא גילינו שום חלקים של המטוס", אמר רמון קרדוסו, מנהל בקרת התנועה האווירית בברזיל. פריטים, בהם משטחים מעץ ושני מצופים, שנמשו מהים ביום חמישי והוגדרו – גם על-ידי קרדוסו עצמו – כשרידי טיסת אייר פראנס 477, הם שרידיו של מקור אחר, ככל הנראה ספינה.

  1

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות