מקסיקו: קרב יריות במתחם המלונות

קרב במעוז התיירים: לפחות 15 חמושים של קרטל סמים וחייל נהרגו הלילה (א') במהלך חילופי אש שפרצו באזור המלונות הפופולרי של העיר אקפולקו בדרום מערב מקסיקו.

קצין הצבא שהוביל את הקרב סיפר כי העימות החל כאשר הצבא קיבל מידע על נוכחות החמושים, המשתייכים לקרטל של האחים בלטרן לוויה, בבית מוקף באזור המלונות הידוע שלחוף האוקיינוס השקט. לדברי הקצין, החמושים פתחו באש רובים והשליכו כ-50 רימוני יד לעבר החיילים שהגיעו לבית. במקום התפתח קרב יריות שנמשך כשעתיים.

מדריך ללא רשיון? המשטרה בעקבותיך

שר התיירות סטס מיסז'ניקוב הודיע היום לנציגי ארגון מורי הדרך, כי משרד התיירות ומשטרת ישראל ייצאו בתקופה הקרובה במבצעי אכיפה משותפים כנגד המדריכים הלא חוקיים, הפועלים ללא רישיון. הקנס על עבירה זו עומד על 3,000 ש"ח.

ארגון מורי הדרך מתריע מזה זמן רב כי בישראל קיימת פעילות ענפה של מדריכים לא מורשים. במסגרת שיתוף הפעולה בין המשרדים, מעבירים שוטרים המוצבים באתרי תיירות דיווח למשרד התיירות אודות פעילותם של מורי דרך בלתי מורשים - ועל סמך דיווח זה בלבד, קונס משרד התיירות את מפירי החוק.

נכשלו השיחות בין רשות שדות התעופה לעיריית מודיעין: קו התעופה יעבור מעל העיר

נכשלו השיחות בין רשות שדות התעופה (רש"ת) ורשות התעופה האזרחית (רת"א) לבין עיריית מודיעין, בדבר תכנון מסלול נחיתה חלופי שלא יעבור מעל מודיעין מכבים ורעות. ל-TheMarker נודע, כי ועדת הכלכלה של הכנסת צפויה לדון מחר (ב') בעניין זה, ובעוד שלושה ימים (ד') בג"צ יערוך ישיבה נוספת בג"צ על הנושא.

רשות שדות התעופה (רש"ת) החליטה להפעיל נתיב נחיתה חדש למסלול 30 בנתב"ג, שיעבור מעל שטחה המאוכלס והבנוי של מודיעין, מכבים ורעות. עיריית מודיעין מתנגדת למהלך ואף פנתה בעניין זה לבג"צ. לטענת העירייה ניתן להסיט את המסלול מעל לשטחים לא מאוכלסים באזור.

חופשה עם מזכרת: נעקצו על-ידי חרקים ו"עפו"

יפעת ואיתן חודידה תבעו את אנ"א - אגודת אכסניות נוער בישראל בבית המשפט לתביעות קטנות בירושלים לאחר שנעקצו באכסניית הנתבעת בכפר סמיר.

מכתב התביעה עלה שהזוג שהה באכסניה ביום 21.4.08, במסגרת חופשת הפסח ולטענתו, במהלך הלילה סבלו מעקיצות טורדניות של חרקים מעופפים. לאחר שמצבה של התובעת הוחמר, ביטל הזוג טיול מתוכנן ושב לביתו. הזוג גילה שסבל מחבורות ופריחה שהתפשטו בכל חלקי גופו. לכתב התביעה צורפו תמונות ואישורים רפואיים מרופא עור ומרופא משפחה והזוג ביקש פיצוי בגין ביטול חופשה, הפסד ימי חופשה מהעבודה וימי מחלה, עוגמת נפש בשל קיצור החופשה ועקב העקיצות מהן סבל.

45 הרוגים , בהם לפחות 11 שוטרים, בעימותים בין המשטרה לאינדיאנים בצפון פרו

לפחות 45 בני אדם נהרגו באמזונאס במהלך סוף השבוע הסוער, שבו הפגינו קבוצות של אינדיאנים במחאה על הפקעת אדמותיהם לטובת קידוחי נפט. המפגינים חסמו כבישים ואף חטפו שוטרים. נציגי האינדיאנים תולים את האחריות למהומות בנשיא המדינה ובמפקדי המשטרה, שהורו לכוחות לפתוח באש על האזרחים.

ההפגנה התקיימה כחלק משביתה בת חודשיים שמקיימים השבטים האינדיאנים כחלק ממאבקם לביטול החוקים שפוגעים בזכותם על אדמתם.

  1   2     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות