ענקית הקמעונאות והתיירות ארקנדור על סף פשיטת רגל לאחר שממשלת גרמניה דחתה בקשתה לסיוע חירום

ענקית הקמעונאות והתיירות הגרמנית ארקנדור התקרבה צעד נוסף בדרך לפשיטת רגל, לאחר שממשלת גרמניה דחתה את בקשה להלוואת חירום וערבויות ממשלתיות. ארקנדור, שנוסדה בשנת 1881 ומעסיקה קרוב ל-50 אלף עובדים בגרמניה, מחזיקה בבעלותה את רשת חנויות הכלבו השנייה בגודלה בגרמניה, Karstadt, כמו גם כ-53% ממניות סוכנות הנסיעות הבריטית תומס קוק.

מניית ארקנדור נפלה היום ב-44% במסחר בבורסת פרנקפורט, לרמתה הנמוכה ביותר מאז שנת 1992 לפחות.

אירופה: בורסת אירלנד ירדה ב-2.5% עקב הורדת דירוג אשראי; רוסיה נפלה ב-4.6%

מניות הבנקים גררו את בורסות אירופה לסגירה שלילית, לאחר שהורדת דירוג אשראי לאירלנד - זו הפעם השנייה בתוך שלושה חודשים - שבה והדגישה את מחיר חילוץ המגזר. הירידות נרשמו גם על רקע מימושים בעקבות העליות החדות שרשמו בורסות אירופה מאז חודש מארס. מגמה שלילית נרשמה גם במגזרי התעופה והסחורות.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.8%; פרנקפורט איבדה 1.4%; פאריס ירדה ב-1.5%. בורסת אירלנד ירדה ב-2.5% בעקבות הורדת דירוג האשראי של המדינה. מדד RTS של בורסת מוסקווה נפל ב-4.6% בהובלת מגזר הסחורות. מדד דאו ג'ונס סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.7%, ומחק בכך כמעט שני שליש מעלייה של 1.

לאחר 8 שנים: העובדים הישראלים של TWA לשעבר יקבלו 15% מתביעתם

8 שנים מאז נכנסה חברת התעופה האמריקאית TWA לבעיות פיננסיות ולהליכי פירוק בישראל, הודיעו היום (ב') מפרקי החברה, עוה"ד אבי שרף וחנן דורון, כי העובדים הישראליים יקבלו 14%-15% מתביעות החוב שהם הגישו בעבר.

סך הפיצויים שהגיעו לעובדים הוא 50 מיליון שקל, אולם בקופת הפירוק נשארו כיום כ-8.5 מיליון שקל, שרובו ככולו נועד לתשלום לעובדים.

ספינות של החברה האיטלקית קוסטה חוזרות לעגון בישראל אחרי יותר מעשור; יבקרו באתרים בארץ ליום סיור

ספינות של חברת הספנות האיטלקית קוסטה חוזרות לפקוד את נמלי ישראל כבר מהקיץ הקרוב לאחר יותר מעשור שנמנעו מלעגון בישראל, עקב המצב הביטחוני. כך מוסרת חברת מד קרוזס, נציגתה של החברה בישראל.

האונייה הראשונה שתעגון בנמלי ישראל הקיץ תהיה קוסטה מרינה המגיעה מסבונה באיטליה, המשיטה כ-900 נוסעים אירופאים. הם יבקרו באתרים ברחבי הארץ ליום סיור ויפקדו את ירושלים, מצדה, ים המלח והגליל.

חברות התעופה יפסידו השנה 9 מיליארד

חברות התעופה בכל העולם יפסידו יחדיו 9 מיליארד דולר השנה - כפול מההערכות הקודמות, כך מזהיר ארגון התעופה הבינלאומי יאט"א.

בחודש מרץ העריך הארגון כי חברות התעופה יפסידו בשנת 2009 כ-4.7 מיליארד דולר בעקבות המשבר הכלכלי, שפגע באופן ניכר בענף התעופה. ירידות בביקוש נרשמות גם בקרב נוסעים וגם בטיסות מטען. אולם הערכה זו התגלתה כאופטימית, וכבר בתום הרבע הראשון של השנה דיווחו 50 חברות תעופה גדולות על הפסדים של יותר מ-3 מיליארד דולר.

  1   2     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות