חשד: 2 מנוסעי הטיסה שהתרסקה קשורים לטרור

שמותיהם של שניים מנוסעי טיסת אייר פראנס 447, שהתרסקה בשבוע שעבר באוקיינוס האטלנטי, קשורים לארגוני טרור איסלאמיים - כך דיווח היום (ד') העיתון הצרפתי ל'אקספרס. בהתרסקות, שנסיבותיה עדיין לא ברורות, נספו 228 בני אדם.

לפי הדיווח, סוכני מודיעין צרפתים זיהו את השמות בשעה שעברו על רשימת הנוסעים שעלו על הטיסה שהמריאה ב-31 במאי מריו דה-ז'נרו, בדרכה לפריז. זמן קצר אחרי ההתרסקות, שוגרו עובדים מה-DGSE, המקבילה הצרפתית של המוסד, לברזיל ושם התחוור להם ששמות שניים מהנוסעים דומים לאלו של קיצונים מוסלמים הנחשבים כמסוכנים.

יחודשו השיחות בין רשות שדות התעופה ועיריית מודיעין, בניסיון למצוא נתיב טיסה מוסכם

הפעלת נתיב נחיתה חדש לנתב"ג מעל מודיעין, באמצעות מערכת טכנולוגית חדשה LDA לא יחל ב-60 הימים הקרובים ולכן יחודשו השיחות בין רשות שדות התעופה (רש"ת) רשות התעופה האזרחית (רת"א) ועיריית מודיעין, בניסיון למצוא נתיב טיסה מוסכם; לפיכך משכה עיריית מודיעין את עתירתה ובית המשפט העליון בשבתו כבג"צ מחק היום את העתירה. בית המשפט הבהיר, כי הוא לא מוצא מקום להתערב בהליך המקצועי שניהלו רש"ת ורת"א.

עיריית מודיעין עתרה נגד רשויות התעופה האזרחיות נגד הפעלתו של נתיב נחיתה חדש למסלול 30, באמצעות מערכת טכנולוגית חדשה LDA, בנתב"ג. כל הניסיונות למציאת נתיבי נחיתה חליפיים נכשלו.

תנועת הנוסעים הבינלאומית בנתב"ג הצטמצמה ב-15% ועמדה על כ-814 אלף נוסעים בחודש מאי

ירידות דרסטיות בתנועת הנוסעים לישראל וממנה, נרשמו ברוב חברות התעופה הפועלות בנתב"ג בחודש מאי השנה, לעומת החודש המקביל אשתקד. תנועת הנוסעים בתעופה הבינלאומית הצטמצמה ב-15% ועמדה על כ-814 אלף נוסעים במאי השנה בנתב"ג. תנועת המטוסים הבינלאומית עמדה על 6,773 המראות ונחיתות במאי השנה - ירידה של 8% בהשוואה למאי אשתקד בנתב"ג - כך עולה מדו"ח תנועת נוסעים ומטוסים למאי השנה בנתב"ג, אשר פירסמה היום רשות שדות התעופה (רש"ת).

מהתפלגות נתוני הדו"ח שהגיע לידי TheMarker, עליו חתום מנהל נתב"ג, זאב שריג, עולה כי חברת אל על הטיסה כ-280.5 אלף נוסעים במאי השנה - ירידה של 11.

לשכת מארגני התיירות: ירידה דרמטית של 33% בתנועת התיירות בקבוצות במאי 2009 לעומת מאי 2008

בחודש מאי 2009 הגיעו לישראל כ-2,200 קבוצות תיירים לעומת כ-3,300 קבוצות תיירים שהגיעו בחודש מאי 2008. אחוז הירידה הגבוה בשיעור של 33% הינו למרות ביקור האפיפיור בחודש זה.

לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל, שמביאה את הנתונים, מדגישה כי הירידה מבטאת את השפעת המשבר הכלכלי העולמי על תנועת התיירות לישראל ואת ההשפעה של מבצע עופרת יצוקה.

ספרד: מטוס איירבוס ביצע נחיתת חירום

רשות שדות התעופה של ספרד הודיעה היום (ד') כי מטוס נוסעים מדגם איירבוס נאלץ לבצע נחיתת חירום באיי הקנריים זמן קצר לאחר ההמראה בשל בעיות במנוע. רק אתמול הכריזה סוכנות הבטיחות האירופית כי אין בעיה עם מטוסי אירבוס, בעקבות התרסקות מטוס אייר פראנס בשבוע שעבר.

דוברת הרשות, קארן מרטל, מסרה כי המטוס מדגם איירבוס A320 של חברת איברוורלד המריא מלאס פלמס שבאי גראן קנריה בדרכו לאוסלו, בירת נורבגיה, אולם נאלץ לחזור אחרי 10 דקות באוויר.

  1   2     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות