ההתנגשות נמנעה ברגע האחרון

שוב אסון אווירי נמנע בישראל הודות לערנות של פקח אחד. אמש פרסמנו לראשונה כי בשבוע שעבר מטוס של חברה מאוזבקיסטן הנמיך לקראת נחיתה בשדה התעופה הישראלי, כשבמקביל מטוס ג'מבו של אל על בטיסה 007 נעמד במסלול בו היה אמור המטוס השני לנחות.

שני המטוסים המלאים במאות נוסעים היו לקראת התנגשות, כשאז הבחין הפקח באסון האווירי שיכול להתחולל והורה למטוס האוזבקי לבצע הקפה נוספת לפני הנחיתה. "מדובר במקרה בטיחות חמור", מאשרים גורמים הבקיאים בפרטי המקרה.

למרות אסון אייר פראנס: איירבוס תמכור 24 מטוסים

יצרנית המטוסים האירופית איירבוס רשמה לזכותה את העסקה הגדולה הראשונה שנחתמה במהלך יריד התעופה לה-בורז'ה, שנפתח היום (ב') בצרפת.

חברת תעופה קטאר איירוויס חתמה על חוזה לרכישת 24 מטוסים מהתוצרת האירופית. שווי העסקה לא נמסר, אך מומחי הענף מעריכים כי מדובר בסדר גודל של 1.8 מיליארד דולר, זאת על סמך מחיריהם הקטלוגיים של מטוסים שהוזמנו.

הלמ"ס מתקנת: הירידה במספר המשרות במלונות ברבעון הראשון - רק 5.3%

תיקון לטובה: הירידה במספר המשרות במלונות ישראל ברבעון הראשון של השנה קטנה ביותר מ-50% מכפי שפרסמה בשבוע שעבר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה - כך על פי עדכון הלשכה מהיום (ב').

בהודעה המקורית דובר על כ-21.8 אלף משרות שנרשמו בתקופה המדוברת בבתי המלון בארץ, ירידה של 12% בהשוואה לינואר-מרץ 2008, ואילו היום מעדכנת הלמ"ס כי למעשה נרשמו כ-23.5 אלף משרות, ירידה של 5.3%. הנתונים אינם מתייחסים למשרות עובדי חברות כוח אדם.

מטה המאבק הציבורי נגד הקמת נתב"ג 2 במגידו פתח במאבק: "אבסורד מוחלט שלא משרת האינטרסים של ישראל"

מטה המאבק הציבורי כנגד הקמת נתב"ג 2 במגידו, המורכב מהמועצה אזורית מגידו, עמותת "עמקים ומרחבים" והחברה להגנת הטבע, פתח הבוקר (ב') את המאבק הציבורי במסיבת עיתונאים.

מטה המאבק טוען כי להערכת מומחים רבים מתחומי התחבורה, התעופה והסביבה, הקמת השדה במגידו תיצור הרס טוטאלי של הנוף, האדמה והמורשת הישראלית. לטענת המטה, " זהו אבסורד מוחלט, שאינו משרתת את האינטרס הלאומי של מדינת ישראל, שהוא שימור שטחים פתוחים, שימור עתודות הקרקע החקלאיות המשמעותיות של עמק יזרעאל, פיתוח תיירות כפרית ושימור אזורים בעלי רגישות סביבתית ואקולוגית".

בואינג צופה התאוששות בשוק המטוסים המסחריים באמצע 2010

בואינג צופה התאוששות בשוק המטוסים המסחריים באמצע 2010. יצרנית מטוסי הג'מבו צופה כי תירשם התאוששות בתחום טיסות נוסעים וטיסות מטענים, שתביא לגידול בביקוש למטוסים. עם זאת, אמר בסלון האווירי בפאריס סמנכ"ל חטיבת המטוסים המסחריים, כי עוצמת ההתאוששות וצורתה אינן ידועות.

  1   2   3     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות