קוסטה ריקה: ישראלי נרצח על ידי שודדים

טרגדיה בקוסטה ריקה: טיול החלומות של איתי ועדי אליאס, שני אחים מאשקלון, הפך לסיוט כשנופיית שודדים מקומית השתלטה אתמול לפנות בוקר על אחד החדרים בהוסטל בו ישן איתי, ולאחר שהתפתחה במקום מהומה, ירו בו מטווח קצר.

עדי, ששהה באותו הזמן בחדר הסמוך, שמע את היריות, רץ מייד לחדר ומצא את איתי פצוע אנושות לאחר שנפגע בפלג גופו העליון.

צעיר מאשקלון נרצח במהלך שוד בקוסטה ריקה

איתי שכטר אליאס בן 26 מאשקלון נרצח היום (ב') בקוסטה-ריקה במהלך שוד. אחיו, שלא נפגע, היה עד ראייה למעשה. ממשרד החוץ נמסר כי שגרירות ישראל בסן חוזה מטפלת בפרשה, וכי הודעה נמסרה למשפחתו של הנרצח.

הנרצח ואחיו הצעיר עדי יצאו לפני כמה חודשים לטיול בקוסטה-ריקה. אביו החורג של איתי סיפר ל-ynet: "אנו עדיין לא יודעים כלום ומעדיפים לחכות להודעה של גורם מוסמך. הבן השני התקשר אלינו וסיפר לנו שהיה שוד, אימו עליהם באקדח, הם מסרו את כל הכסף שהיה ברשותם ואחר כך ירו לעברם. השודדים נמלטו מהמקום. הבן התקשר אלינו מיד אחרי האירוע וסיפר ממש בתמצית מה קרה.

תחקיר הכשל במערכת הנחיתה בנתב"ג חשף ליקויים רבים

תחקיר אירוע בטיחות הטיסה, שבו שני מטוסי נוסעים כמעט והתרסקו בשל כשל במערכת הנחיתה (ILS) בנתב"ג, חושף מצב חמור עוד יותר מכפי שהיה נדמה בתחילה.

מממצאי התחקיר, הנוגע למקרה שנחשף לראשונה ב"הארץ" בוהנמיכו שני מטוסים של חברת אל על וישראייר בצורה מסוכנת, במהלך נחיתה, עולה כי נשקפה סכנה ליותר משתי הטיסות המעורבות ישירות. מטוסי הנוסעים הנמיכו בצורה מסוכנת לנחיתה, בגלל זיוף במכשיר העזר לניווט (ה-ILS). המקרה אירע לאחר שערפל וראות לקויה שיבשו את התעבורה האווירית לישראל.

חשד למחדל בנתב"ג: 5 טיסות קיבלו נתונים שגויים על גובה המטוס

פעולת הנחיתה היא הפעולה המורכבת והקריטית ביותר במהלך הטיסה כולה. כאשר תנאי הראות לקויים בגלל ערפל, הטייס מסתמך על מכשירים מתוחכמים כמו מכשיר ה-ILS שקיים בנמל התעופה בן גוריון כדי לנחות בשלום.

לפני שלושה שבועות בבוקר של ערפל כבד בנתב"ג, המכשיר שאמור היה להנחית את המטוסים בביטחון כמעט וגרם לתאונות אוויריות. היום התברר שלא מדובר בשתי טיסות בלבד, אלא בלפחות חמישה מטוסים שונים שקיבלו חיווי שגוי מהמכשיר. טיסות אל על מבנגקוק, טורונטו, ניו יורק, פריז וטיסת ישראייר מסלובניה כולן גילו שה-ILS לא מתפקד.

האם אל על תיכנס לאחת מבריתות התעופה?

שר התחבורה, ישראל כץ, מנסה לקדם את נושא הכנסת חברת תעופה ישראלית לאחת משלוש בריתות התעופה, כך נודע ל"כלכליסט". בשיחות שקיים השר כץ עם שרי התחבורה של צרפת ושל בריטניה, במהלך ביקורו בשבוע שעבר באירופה, הועלה הנושא על הפרק והכוונה היא להמשיך ולנסות לקדם את המהלך.

ברית תעופה היא הסכם בין חברות תעופה, המאפשר להן לשלב את לוחות זמני הטיסות שלהן, באופן שיבטיח מעבר נוח ומהיר בין טיסות של חברות שונות בברית, תוך שימוש בכרטיס טיסה בודד.

  1   2   3   4     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות