חברת השכרת הרכב הרץ צופה רווח רבעוני ושנתי גבוה מהתחזיות; המניה זינקה ב-15% בוול סטריט

מניית הרץ (סימול HTZ) זינקה ב-15% במסחר בוול סטריט לאחר שחברת השכרת הרכב השנייה בגודלה בארה"ב העריכה כי תרשום רווח גבוה מתחזיות האנליסטים ברבעון השני ובשנת 2009 כולה.

הרץ, אשר הפסיקה לספק תחזיות רווח מוקדם יותר השנה עקב המשבר הכלכלי, צופה לרשום ברבעון השני רווח של 9-10 סנט למניה - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 2 סנט למניה. בשני הרבעונים הקודמים רשמה החברה הפסד רבעוני. בשורה העליונה צופה החברה לרשום הכנסות רבעוניות של 1.7-1.75 מיליארד דולר, לעומת תחזיות האנליסטים להכנסות של 1.89 מיליארד דולר.

מניות חברות התעופה מזנקות בוול סטריט על רקע הערכות כי שוק התעופה העולמי הגיע לתחתית

גורמים בארגון חברות התעופה הבינ"ל IATA, העריכו היום כי ייתכן שהנפילה בביקוש העולמי לטיסות של חברות תעופה הגיעה לתחתית, לאחר נפילה של 9.3% בתעבורת הנוסעים בחודש שעבר. הביקוש לטיסות אמנם ירד בחודש מאי ב-3.1% לעומת אפריל, אך נתוני החודשיים האחרונים היו טובים יותר מנפילה של 11.1% שנרשם בחודש מארס, לפי IATA.

"ייתכן שהגענו לתחתית, אולם נותרה עוד דרך ארוכה עד להתאוששות", אמר מזכ"ל IATA, ג'ובאני ביסיניאני. "המשבר הנוכחי הוא הגרוע שידענו מעולם", הוסיף.

6,200 עובדי בריטיש איירווייס התנדבו לקיצוץ בשכרם

חברת התעופה בריטיש איירוייס, השלישית בגודלה באירופה, הודיעה הערב, כי 6,200 מעובדיה התנדבו לקיצוץ בשכרם כדי לסייע לחברה להתמודד עם הירידה בהכנסות כתוצאה מהמיתון העולמי. בריטיש תחסוך עד 10 מיליון ליש"ט, (16.3 מיליון דולר), הודות לקיצוץ בשכר העובדים. 4,000 עובדים ייצאו לחופשות ללא תשלום, בעוד ש-1,400 עובדים יעבדו בחצי משרה ו-800 עובדים יעבדו בחינם לתקופה של בין שבוע לארבעה שבועות.

"ההתנדבות משקפת את היכולת של היחיד לתרום ולעשות שינוי כולל", אמר מנכ"ל החברה ווילי וולש, המרוויח 735 אלף ליש"ט לשנה, ויעבוד אף הוא בחינם במהלך יולי.

אמריקן איירליינס ויונייטד איירליינס מעלות מחירים

חברות התעופה אמריקן איירליינס ויונייטד אירליינס העלו את תעריפי טיסות הפנים בגובה של עד 20 דולר לטיסת הלוך ושוב, בניסיון לנצל את הביקוש הגובר בעונת הקיץ. אמריקן היתה הראשונה שהעלתה אתמול את המחירים בטווח של 10 עד 20 דולר ויונייטד יישרה קו זמן קצר לאחר מכן. זאת, לאחר שבשבוע השני של יוני היתה זו סאות'ווסט שהעלתה את מחיריה לטיסות פנים בעד 20 דולר גם כן.

העלאות המחירים תומכות בדו"ח של אגוד התחבורה שפורסם היום, לפיו השפל של הנסיעות הגיעה קרוב לתחתית, לאחר צניחה של 9.3% בתנועת הנוסעים בחודש הקודם.

זוהו גופות הטייסים מהמטוס שהתרסק לאוקיאנוס

אחרי כמעט חודש של חיפושים זוהו גופות הטייסים של טיסת אייר פראנס: חברת התעופה הצרפתית הודיעה היום כי גופותיהם של הקברניט וטייס המשנה ממטוס האיירבאס שהתרסק ב-1 ביוני נמשו ממי האוקיינוס האטלנטי. מוקדם יותר השבוע הודיעה סוכנות השיטור הבינלאומית כי 11 מתוך 50 הגופות שנמשו מן המים כבר זוהו.

כל 228 הנוסעים שעלו על הטיסה 447 מריו דה-ז'נירו לפריז במטוס האיירבאס 330 נספו כשהמטוס צלל לתוך האוקיינוס מסיבה שעדיין איננה ברורה.

  1   2   3     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות