החולצות האדומות שוב מציפות את רחובות תאילנד

מעל ל-18 אלף מנהיגים, לובשי חולצות אדומות, הנאמנים לראש ממשלת תאילנד לשעבר, תקסין שינוואט, נאספו היום (שבת) בבנגקוק למצעד האנטי-ממשלתי הגדול ביותר מאז מהומות הדמים שהתחוללו שם לפני כחודשיים.

המפגינים הרבים, שנאספו במקום למרות הגשמים העזים, האזינו לנאומים ושרו שירי מחאה. מנהיגם, ג'טופורן פרומפן, קרא להם שלא לעזוב את המקום, ולזעוק את דרישתם מראש הממשלה, אבהיסיט ווג'ג'יבה, שיפזר את הפרלמנט ויכריז על בחירות חדשות.

מתקדמים לעבר תעלת הימים; הבנק העולמי יעזור

פרויקט תעלת הימים, שיהיה משותף לירדן, הרשות הפלסטינית וישראל - מקבל תנופה: המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, נפגש אתמול (יום ו') בוושינגטון עם נשיא הבנק העולמי, רוברט זואליק, שנתן אור ירוק להוצאת פיילוט לדרך. בין היתר יונח בשלב הראשון צינור באורך 180 ק"מ, שיזרים 200 מיליון קוב מים-סוף, חלקם להתפלה וחלקם לים המלח. בנוסף יוקם מתקן התפלה ענק שישמש את ירדן, ישראל והרשות הפלסטינית.

לפני כמה שבועות נועד השר שלום בחשאי עם בכיר בירדן וסיכם את פרטי המיזם.

ברזיל הפסיקה החיפושים אחרי הרוגי ההתרסקות

צבא ברזיל הודיע הלילה (שבת) כי הוא מפסיק את החיפושים אחר גופותיהם של נוסעי טיסת "אייר פראנס" 447 שהתרסקה באוקיינוס האטלנטי בתחילת החודש ואחר שרידי המטוס. זאת, בהנחה שאפסו הסיכויים למצוא עוד גופות ושרידים.

הקולונל הנרי מוניוז מחיל האוויר הברזילאי הודיע כי לא סביר שצבא ארצו יצליח למצוא גופות נוספות ושרידים מהמטוס באזור שבו התבצעו עד כה החיפושים. "עברו כבר תשעה ימים מאז שמצאנו גופות בפעם האחרונה", הסביר מוניוז במסיבת עיתונאים.

  1

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות